Jak sprawić, by świat był kolorowy?

Edukacja artystyczna w Przedszkolu nr 2

Jak sprawić, by świat był kolorowy? Wiedzą o tym przedszkolaki z przedszkola na Sadowej. W Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2 (filia przy ulicy Sadowej 12) 11 stycznia odbyło się spotkanie przedszkolaków z malarką Magdaleną Wyżykowską-Figurą.

Podczas spotkania pani Magdalena Wyżykowska-Figura opowiadała dzieciom o sztuce malowania, dzieliła się wiedzą z zakresu historii , przedstawiając przy tej okazji swoje obrazy. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem; dzieci opisywały kolejne prace, malarka zaś opowiadała im o stosowanej technice i tworzeniu barw poprzez mieszanie kolorów widocznych na obrazach.

Magdalena Wyżykowska – Figura pracuje w technice olejnej, collage oraz oryginalnej, unikatowej technice-olej na czarnym aksamicie. Swoją prace artystyczną łączyła przez ponad 30 lat, z dużymi sukcesami, z edukacją artystyczną dzieci, młodzieży i studentów. Za szczególne osiągnięcia otrzymała dwukrotnie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i trzykrotnie Prezydenta Miasta Krosna, została odznaczona medalem KEN, złotą odznaką TPD Przyjaciel Dziecka, Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jej wystawy cieszą się dużym uznaniem, a jej obrazy obecnie wzbogacają kolekcje prywatne, państwowe jak również galerie i muzea w kraju i za granicą.
Przedszkolaki wraz z wychowawcami przedszkola składają pani Magdalenie serdeczne podziękowania za przeprowadzone zajęcia i życzą dalszych sukcesów w pracy artystycznej.