Przyszłość szpitala: decyzja nie do przecenienia

Na XLIX Sesji Powiatu Sanockiego zapadła ważna decyzja: 1 423 444 zł radni jednogłośnie przekazali dla szpitala w Sanoku.

Starosta Roman Konieczny: – Niezmiernie się cieszę, że udało się to zrobić. Powiat miał wyjątkową okazję, ponieważ, z racji budowy obwodnicy Sanoka, jako właściciele pewnych nieruchomości otrzymaliśmy zapłatę od Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i dzięki temu zebraliśmy kwotę zapewniającą nasz – powiatu sanockiego – udział w budowie Bloku Operacyjnego w sanockim szpitalu.

 

Dyrektor Henryk Przybycień: – Decyzja bardzo ważna dla szpitala sanockiego, ważna zarówno dla pacjentów korzystających ze świadczeń wykonywanych w szpitalu, jak i dla pracowników. Kwota, jaką otrzymaliśmy, jest niezbędna, aby podjąć decyzję o rozstrzygnięciu przetargu, decydującym o modernizacji Bloku Operacyjnego. Mówiąc prawdę – jest to decyzja wpływająca zasadniczo na przyszłość sanockiego szpitala, decyzja nie do przecenienia. Dziękuję Radzie Powiatu za dostrzeżenie potrzeb pacjentów sanockiego szpitala i podjęcie takiej doniosłej decyzji.

Przy okazji zadaliśmy dyrektorowi Przybycieniowi pytanie o groźbę likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych w Sanoku: – Jestem daleki od pisania czarnych scenariuszy i tak zwanego wywoływania wilka z lasu. Jaka jest sytuacja w ochronie zdrowia w Polsce, wszyscy wiemy, ponieważ tym zajmują się ogólnopolskie media. Brakuje kadry lekarskiej, jest zagrożenie utrzymania ciągłości świadczeń w szpitalach. Sanok nie jest odosobnioną wyspą, aby można było powiedzieć, że te problemy nas nie dotyczą. Na dziś takich zagrożeń nie ma.

msw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj