Przyszłość szpitala: decyzja nie do przecenienia

Na XLIX Sesji Powiatu Sanockiego zapadła ważna decyzja: 1 423 444 zł radni jednogłośnie przekazali dla szpitala w Sanoku.

Starosta Roman Konieczny: – Niezmiernie się cieszę, że udało się to zrobić. Powiat miał wyjątkową okazję, ponieważ, z racji budowy obwodnicy Sanoka, jako właściciele pewnych nieruchomości otrzymaliśmy zapłatę od Regionalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i dzięki temu zebraliśmy kwotę zapewniającą nasz – powiatu sanockiego – udział w budowie Bloku Operacyjnego w sanockim szpitalu.

 

Dyrektor Henryk Przybycień: – Decyzja bardzo ważna dla szpitala sanockiego, ważna zarówno dla pacjentów korzystających ze świadczeń wykonywanych w szpitalu, jak i dla pracowników. Kwota, jaką otrzymaliśmy, jest niezbędna, aby podjąć decyzję o rozstrzygnięciu przetargu, decydującym o modernizacji Bloku Operacyjnego. Mówiąc prawdę – jest to decyzja wpływająca zasadniczo na przyszłość sanockiego szpitala, decyzja nie do przecenienia. Dziękuję Radzie Powiatu za dostrzeżenie potrzeb pacjentów sanockiego szpitala i podjęcie takiej doniosłej decyzji.

Przy okazji zadaliśmy dyrektorowi Przybycieniowi pytanie o groźbę likwidacji kolejnych oddziałów szpitalnych w Sanoku: – Jestem daleki od pisania czarnych scenariuszy i tak zwanego wywoływania wilka z lasu. Jaka jest sytuacja w ochronie zdrowia w Polsce, wszyscy wiemy, ponieważ tym zajmują się ogólnopolskie media. Brakuje kadry lekarskiej, jest zagrożenie utrzymania ciągłości świadczeń w szpitalach. Sanok nie jest odosobnioną wyspą, aby można było powiedzieć, że te problemy nas nie dotyczą. Na dziś takich zagrożeń nie ma.

msw