Spotkanie z „Ambasadorem wśród nietoperzy”

 

Czy nietoperze wplątują się we włosy, czy gryzą, co zrobić kiedy nietoperz wleci do mieszkania, co jedzą, ile rodzą młodych, czy zawsze używają echolokacji, jak się rozmnażają, dlaczego budzą się w czasie hibernacji?

Nietoperze to jedyne aktywnie latające ssaki, wyjątkowe i ciągle skrywające wiele tajemnic.Będziemy odkrywać sekrety życia nietoperzy poznając wyjątkowy gatunek,który mieszka w zamkach, pałacach, kościołach, cerkwiach. Ten nietoperz to ma gust! O podkowcu małym będzie to opowieść. Na uczestników czekają ciekawostki, niespodzianki, konkursy z nagrodami!Na spotkanie z Krainą Podkowca zaprasza Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody„pro Natura”.Prezentacja odbędzie się w ramach działań promocyjnych projektu LIFE Podkowiec+.

Więcej o Krainie Podkowca znajdziesz tutaj: www.podkowiecplus.plwww.fb.com/

PODKOWIEC+ LIFE12 NAT/PL/000060 to projekt łączący ochronę przyrody z ochroną wartości krajobrazowych, kulturowych i społecznych. Jego przygotowanie poprzedziło kilkanaście lat prac Programu ochrony podkowca małego w Polsce -priorytetowego działania PTPP „pro Natura”, które dziś jest największym i najbardziej kompleksowym programem ochrony nietoperzy realizowanym w Polsce, a zarazem jednym z największych w Europie.

9 lutego 2018 r.(piątek)Godz. 17:00-18:30
Organizator: Koło Przewodników PTTK w Sanoku, PTPP „pro Natura”|
Patronat: Muzeum Historyczne w Sanoku, Tygodnik Sanocki
Miejsce spotkania: Sala Gobelinowa w Sanockim Zamku
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/162842037684936/