Ceremonia otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

Na Arenie Sanok i na Torze lodowym odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Wcześniej zorganizowano konferencję prasową z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, wicemarszałek Marii Kurowskiej oraz burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro.

Sport zaczynamy uprawiać w wieku dziecięcym, potem wchodzimy w wiek juniora, a wiek juniora to właśnie ta olimpiada, którą dzisiaj otwieramy uroczyście w Sanoku. To są pierwsze nieoficjalne mistrzostwa Polski, tutaj nie ma taryfy ulgowej, wygrywają najlepsi. Ci, którzy z tej próby wyjdą zwycięsko, za parę lat „przeskoczą” na najważniejszą imprezę – Igrzyska Olimpijskie – mówił Jarosław Stawiarski. – Odkrywamy Podkarpacie. Tutaj mieszkają ludzie z pasją, tutaj są Bieszczady i Beskid Niski; to wystarczy, żeby na wysokim poziomie przeprowadzić zarowno zawody dla dzieci i młodzieży, jak i zawody seniorskie. Trzeba tylko trochę doinwestować trasy biegowe, zjazdowe, czy, jak w Sanoku, zadaszyć tor lodowy. Na Podkarpaciu jest doskonały klimat, żeby trenować i osiągać bardzo dobre wyniki w sporcie, nie tylko młodzieżowym – dodał minister.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”, tymczasem – fotorelacja z otwarcia Olimpiady. Być może o niektórych młodych sportowcach za parę lat usłyszymy, że odbierają najważniejsze na świecie nagrody w swoich dyscyplinach?

 

Fotogaleria: Tomek Sowa