Podrobił dowód rejestracyjny aby wyjechać Jaguarem na Ukrainę

 

W niedzielę 18 lutego, 57– letni Ukrainiec próbował wyjechać z terytorium Polski Jaguarem S – Type. Do kontroli granicznej przedstawił dowód rejestracyjny, który jak się okazało był podrobiony. Dokument został zatrzymany, mężczyźnie uniemożliwiono dalszą podróż na Ukrainę.

Jak ustalili funkcjonariusze SG, Jaguar S – Type prawdopodobnie został zakupiony na współwłasność z obywatelem Polski – mieszkańcem powiatu jarosławskiego. Fakt ten nie został jednak zgłoszony w urzędzie. Aby opuścić terytorium Polski , obywatel Ukrainy podrobił w dowodzie rejestracyjnym pieczęcie urzędowe, świadczące o tym, że jest jego współwłaścicielem. Ukrainiec został zatrzymany wraz z pojazdem. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W miniony weekend zatrzymano dodatkowo jeszcze dwa fałszywe dowody rejestracyjne – oba na przejściu granicznym w Krościenku, jeden na przyczepę a drugi na samochód osobowy. Mężczyźni – obywatele Ukrainy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywymi dokumentami. Dalsze czynności tych sprawach prowadzą funkcjonariusze SG z Krościenka.

Żródło: Bieszczadzka Straż Graniczna