PRO-FAMILIA organizuje spotkanie dla kobiet poświęcone termoablacji ultradźwiękowej
Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie zaprasza kobiety zainteresowane zabiegiem termoablacji ultradźwiękowej do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym z lekarzami. Placówka prowadzi kwalifikacje do bezpłatnego usunięcia mięśniaków macicy.
Spotkanie odbędzie się w środę, 28 lutego o godzinie 12:00 w siedzibie szpitala w Rzeszowie przy ul. Witolda 6B. W jego ramach omówiony zostanie przebieg procesu kwalifikacji oraz sam zabieg usunięcia mięśniaków z wykorzystaniem termoablacji ultradźwiękowej. Przewidziana jest również możliwość obejrzenia sali zabiegowej oraz zadania pytań dotyczących metody leczenia przedstawicielom PRO-FAMILII. Wstęp jest bezpłatny.
W spotkaniu udział wezmą:
dr n. med. Tomasz Łoziński – specjalista ginekologii i położnictwa
lek. med. Łukasz Chmielarz – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Magdalena Pyka – dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego PRO-FAMILII
Magdalena Janowska – osoba odpowiedzialna za kontakt z pacjentami
– Liczymy na to, że dzięki bezpośredniej rozmowie z lekarzami czuwającymi nad prawidłowym przebiegiem termoablacji, kobiety przekonają się, że istnieje bezinwazyjna i bezbolesna metoda usunięcia guza – mówi Magdalena Pyka, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie. – Mięśniaki macicy nie powinny być tematem tabu i warto podjąć decyzję o ich usunięciu. Im szybciej wykryjemy guza, tym większa szansa na zlikwidowanie go, a więc również na zajście w ciążę.
PRO-FAMILIA jako pierwsza placówka w Polsce prowadzi badania naukowe nad skutecznością termoablacji.
Szpital zaprasza kobiety z całej Polski do udziału w kwalifikacjach do bezpłatnego zabiegu w ramach projektu „Opracowanie oraz wdrożenie bezinwazyjnej, spersonalizowanej procedury termoablacji w leczeniu określonych typów nowotworów”.
Grupą docelową projektu są kobiety od 20. do 43. roku życia. Górne ograniczenie wieku pacjentki wynika z faktu, iż mięśniaki występujące u starszych kobiet często są uwapnione i gorzej unaczynione, tzn. stopień przepływu krwi przez nie jest mniejszy, a takie guzy gorzej reagują na terapię ultradźwiękową.
Ostatnie komentarze