Drogi do remontu w Sanoku

Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro przedstawił harmonogram remontu dróg miejskich, który będzie realizowany w najbliższym czasie. Obejmuje on prace, które będą wykonywane od stycznia do czerwca bieżącego roku. W tym czasie zmodernizowane zostaną ulice: Kujawska, Królowej Jadwigi, Żwirki i Wigury, Głowackiego, Mała oraz Aleja Wojska Polskiego.

Przypomnijmy: w tym roku w miejskim budżecie zapisano kwotę 5 mln zł na inwestycje związane z modernizacją dróg osiedlowych. Poza wspomnianymi wyżej ulicami remontu w tym roku doczekają się ulice: Rzemieślnicza, Orzeszkowej, Witkiewicza, Turystyczna, Asnyka, Sielska i Płowiecka.

W budżecie miasta zostały zabezpieczone środki finansowe na realizację zadania polegającego na przebudowie ulic: Młynarskiej i Kwiatowej w Sanoku. Zadanie zostało złożone o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” i znajduje się na liście rezerwowej. W przypadku uruchomienia środków finansowych przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zadanie będzie realizowane.

Poza drogami osiedlowymi, w mieście zostaną przeprowadzone również remonty głównych traktów i inne inwestycje z zakresu infrastruktury drogowej. W toku jest budowa obwodnicy Sanoka (blisko 140 mln zł), na której obecnie trwają prace archeologiczne. Na jej łącznik z rondem Beksińskiego miasto przeznaczy 3,5 mln zł. Z kolei kwota 1 mln zł została zabezpieczona na łącznik pomiędzy obwodnicą a ul. Łany. Ulice: Lipińskiego, Lwowska i Kolejowa do końca roku zmienią swój wygląd za sprawą inwestycji realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Materiały nadesłane: Urząd Miasta Sanoka

2 KOMENTARZE

  1. Fajnie, zapraszamy włodarzy na Piastowską, którą poprzedni nieudacznicy tak długo remontowali na raty, ze nie dotarli do połowy, a początek właśnie się rozlatuje… O drugiej połowie nie wspomnę, bo wygląda jak Mars… Dziura na dziurze, brak chodnika i jakiegokolwiek oświetlenia, słupy z kablami niedługo spadną na tory i będzie tragedia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj