Przedszkolaki z Sadowej wiedzą, w jaki sposób i kiedy wzywać Straż Pożarną

22 lutego w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 2 (filia przy ulicy Sadowej 12) odbyło się spotkanie przedszkolaków ze strażakami KP PSP Sanok. Panowie st. ogn. Andrzej Gładysiewicz, mł. asp. Dawid Szul, st. sekc. Piotr Szul oraz mł. asp. Damian Wojtowicz w interesujący sposób zaprezentowali umiejętności zawodowe jakie stosują w swojej pracy w trakcie akcji ratowniczej.

Strażacy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. Przeprowadzono również akcję ratunkową, udzielając pierwszej pomocy, w której również brały udział dzieci. W trakcie spotkania panowała atmosfera pełna emocji, dzieci chętnie zabierały głos. Strażacy przedstawili numer alarmowy do straży pożarnej oraz omówili tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Dzieci dowiedziały się, m.in., na czym polega praca strażaków i jakim sprzętem się posługują podczas akcji.
Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i cudze bezpieczeństwo, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach.

Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, utrwalono numery alarmowe. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami.
Na zakończenie były serdeczne podziękowania dla strażaków i życzenia wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj