Fala fałszywych praw jazdy ujawnianych przez funkcjonariuszy BiOSG
Fałszywe prawo jazdy

Fala fałszywych praw jazdy ujawnianych przez funkcjonariuszy BiOSG

Kontrola graniczna oraz drogowa dokonywana przez Straż Graniczną obejmuje m.in. sprawdzenie, czy kierujący pojazdami posiadają wymagane uprawnienia. Jak pokazują statystyki, wzrasta liczba kierowców posługujących się fałszywymi prawami jazdy.

12 marca na przejściu granicznym w Medyce, obywatel Ukrainy przedstawił w trakcie kontroli granicznej prawo jazdy, którego autentyczność została zakwestionowana przez funkcjonariusza SG. Szczegółowa kontrola dokumentu okazanego przez 45-letniego kierowcę Nissana potwierdziła, że dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy jest w całości podrobiony na wzór oryginalnego. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, dokument został zabezpieczony i wraz z kierowcą przekazany Policji.

To nie jedyny przypadek fałszywego prawo jazdy ujawnionego w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG. Tylko w miniony weekend, na przejściach granicznych w Korczowej oraz Medyce odnotowano trzy kolejne przypadki posłużenia się przez obywateli Ukrainy podrobionymi uprawnieniami do kierowania pojadów.

Od początku 2018 roku, w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej ujawniono 45 fałszywych praw jazdy. W większości, dokumenty wykonane były na wzór uprawnień wydawanych na terenie Ukrainy (w 2017 r. w BiOSG ujawniono łącznie 90 fałszywych praw jazdy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.