Niedziela Palmowa w skansenie

25 marca na terenie Miasteczka Galicyjskiego odbyła się VI Niedziela Palmowa. Pomimo zmiany czasu z zimowego na letni, już od wczesnych godzin porannych ustawiały się pierwsze stoiska z rękodziełem. Można było zaopatrzyć się nie tylko w pisanki, koszyki, elementy dekoracyjne, ale również świąteczne potrawy. Nie zabrakło stoisk z ciastami, miodami, pierogami, domowymi przetworami, ale też z wędlinami i kiełbasami, prosto od lokalnych dostawców.

Tuż po poświęceniu palm na Rynku Galicyjskim, wszyscy udali się w uroczystej procesji do kościoła z Bączala pw. św. Mikołaja, gdzie pod przewodnictwem ks. Andrzeja Szkoły – proboszcza parafii Chrystusa Króla, została odprawiona msza święta.
Jak co roku, tradycyjnie odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, którego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe. Dzieci z kolei mogły wziąć udział w konkursie: „Co wiemy o Wielkanocy”, wraz z Młodzieżowym Domem Kultury pomalować „mega jaja”, a także uczestniczyć w warsztatach pisankarskich, organizowanych przez pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego. Nie zabrakło też grupy teatralnej z II LO, której uczniowie tradycyjnie przebrali się za postacie historyczne oraz takie, które kojarzą nam się ze świętami wielkanocnymi. Po raz pierwszy w tym roku, Górniczą Orkiestrę Dętą SZGNiG zastąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti”.
O Niedzieli Palmowej napiszemy w najbliższym „Tygodniku Sanockim”, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj