„Tygodnik Sanocki” na święta

Jest kilka powodów, dla których warto mieć w czasie świątecznym „Tygodnik Sanocki” pod ręką. Wydanie jest wyjątkowe, przybliża tradycje i zwyczaje wielkanocne, do niedawna jeszcze praktykowane w okolicy, a te mówią niemało o nas, jako o społeczności. Od czasów romantycznych powtarzamy, że dusza narodu drzemie w nawykach ludu…  W każdym razie – dobrze, że z niektórych nawyków wyrastamy.

Prezentujemy galerię świątecznych pocztówek, przedstawiamy sylwetki osób, które wpisały się w historię miasta, jak Teodozja Drewińska albo tajemnicze (nie dla wszystkich) Dwie Panie z opowieści Ewy Bieniasz.

Relacjonujemy konkurs, zorganizowany w Niedzielę Palmową w skansenie, otwarcie turystycznego Szlaku Historycznych Receptur, namawiamy do udziału w konkursie o Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą, piszemy o sesji Rady Powiatu. Prezentujemy najpopularniejszych sportowców, zwycięzców naszego plebiscytu „Złota Dziesiątka”. Przypominamy, jak ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia jest słońce.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć, co się w mieście święci – polecamy rozmowę z burmistrzem Tadeuszem Pióro.

Dotrzymujemy kroku mediom światowym i prezentujemy sylwetkę tegorocznego laureata Nagrody Pritzkera, dzięki Tadeuszowi Baruckiemu mamy taką możliwość.

Tekstem, który szczególnie Państwu polecamy w świątecznym czasie, jest opowieść dyrektora Wiesława Banacha o motywie Zmartwychwstania w sztuce.

Wraz z życzeniami, serdecznymi, namawiamy, by w te święta przyjęli nas Państwo symbolicznie pod swój dach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj