Nauczyciele: do pracy biegiem marsz!

Otrzymaliśmy list od osoby, która pewien czas temu nękała nas w kwestii przystępowania do Komunii św. Chodziło o to, że nie jesteśmy jako społeczeństwo „światowi” i w kościołach w tym względzie nie ma samoobsługi. Niedawno ta sama osoba wysłała list w sprawie parkingów przy szkołach, a potem kolejny. Publikujemy go, informując jednocześnie, że jeżeli Państwo sobie życzą naszych interwencji w ważnych sprawach – czego się chętnie podejmujemy – prosimy, oprócz e-maila, o telefon (wystarczy podać telefon do kontaktu w e-mailu) lub o kontakt osobisty w redakcji.

Poniżej list (interpunkcja i literówki, nazwy ulic i numery szkół – jak w oryginale), a jeszcze niżej – nasza odpowiedź.

List otwarty do Tygodnika Sanockiego

Szanowna Pani Małgorzata Sienkiewicz – Woskowicz,

Kilka tygodni temu, zwróciłam się do Pani Redaktor, w imieniu rodziców dzieci uczęszczających do sanockich szkół z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu dowozu dzieci do szkół. Problem związany jest z brakiem miejsc do chwilowego zatrzymania się przy szkole aby dzieci wysiadły z samochodu i aby rodzice mogli doprowadzić młodsze dzieci do szkoły. Może Pani zobaczyć, jak np. parking przy sp 4 na Sikorksiego jest cały dzień zastawiony samochodami nauczycieli. Liczyłam na Panią, liczyliśmy na pismo w końcu samorządowe, że coś zrobicie, a w ślad za tym władze miasta podejmą jakiekolwiek działanie. Okazuje się, że nasze oczekiwanie było daremne: REDAKCJA Tygodnia samorządowego milczy a burmistrz nic nie robi. Czytam dzisiejsze wydanie Tygodnika i z bólem stwierdzam, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla Pani mniej warte niż krokusy, konwój wstydu, stopy procentowe na składki ZUS, powitanie wiosny etc.
Jako mieszkańcy miasta mamy prawo oczekiwać, że nasze pismo samorządowe zajmować się będzie żywotnymi sprawami mieszkańców. Sprawami bardzo ważnymi, chyba że Pani nie widzi problemu.
Trochę lepiej zachowała się Redakcja KORSO GAZETY SANOCKIEJ, dla której problem ten wart był poruszenia na łamach gazety.
Wiemy, że na samorządową gazetę jaką jest Tygodnik Sanocki liczyć nie możemy.
List ten proszę opublikować… choć wątpię czy Pani to zrobi, postaramy się o publikację w innych sanockich mediach.
Pozdrawiam Alicja Radosna

Odpowiedź redakcji:
Fragment nr-u „TS” z 13 kwietnia (tego, w którym krokusy i konwój wstydu, ale i rozmowa z prałatem Andrzejem Skibą czy Piotrem Kotowiczem), str. 4:

Parkowanie przy szkołach

W sprawie parkingów przyszkolnych oraz problemu z utrudnieniem dowozu dzieci do Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1 oraz do Szkół Podstawowych nr 2 i nr 4 burmistrz Tadeusz Pióro wyjaśnił, że w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola nr 1 funkcjonują cztery miejsca (parkingi), które mogą być rotacyjnie wykorzystywane do zatrzymywania samochodów w czasie dowożenia i odwożenia dzieci do obu placówek. Są to: parking przy ulicy Krzywej – usytuowany od wschodniej strony przedszkola i szkoły i parking przy Szkole Podstawowej nr 2 od strony ul. Słowackiego – wjazd przez bramę usytuowaną przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Rymanowskiej, parking przy restauracji McDonald’s, gdzie w godzinach porannych i popołudniowych nie występuje duże natężenie ruchu samochodowego, a równocześnie istnieje bezpieczny ciąg pieszy: z parkingu – poprzez przejście z sygnalizacją świetlną – na teren szkoły lub też chodnikiem do przedszkola, następnie utwardzony plac przed szkołą (kiedyś boisko sportowe) z wjazdem przez bramę, od strony ul. Słowackiego. W godzinach porannych i popołudniowych nie organizuje się tam zajęć dla dzieci i plac jest wykorzystywany jako rotacyjny parking dla rodziców przywożących dzieci do szkoły.
– Aktualnie uzgadniamy, łącznie z przeznaczeniem środków finansowych na ten cel, znaczące powiększenie parkingu Szkoły Podstawowej nr 2 – poinformował Tadeusz Pióro. – W sprawie parkingu przy Szkole Podstawowej nr 4 wyjaśniam, że przygotowany jest projekt rozbudowy przyszkolnego parkingu z utwardzoną nawierzchnią wraz z przebudową dojazdu do szkoły, aby udrożnić przejazd samochodów – w dwóch kierunkach – od strony ul. Ks. Z. Gorazdowskiego. Ponadto przygotowywana jest dokumentacja techniczna urządzenia parkingu na posesji Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 2 z dojazdem od ul. Sadowej. Wykonanie tej inwestycji planowane jest w bieżącym roku.
W ubiegłym roku zmodernizowano parkingi: Przedszkola Publicznego nr 3 (budynek d. Gimnazjum nr 1) Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj