Popłyniemy w rejs nowym statkiem „Victoria” po Jeziorze Solińskim

Solina zaczyna tętnić życiem. A my, 15 kwietnia, uczestnicząc w dwugodzinnym rejsie po Jeziorze Solińskim „powitaliśmy lato”.

Ośrodek Usług Wodnych „Biała Flota” to firma rodzinna, z tradycjami. Powstała w 1990 roku, jej założycielem był Jerzy Czerwski. W 2015 roku działalność przejął jego syn Wojciech wraz z żoną Izabelą oraz matką Kazimierą. Początkowo były dwa statki: „Żubr” i „Bieszczady”, w kolejnych latach dołączył statek pasażerski „Dariusz”. Obecnie mniejszą jednostkę „Dariusz” zastąpiła większa, statek „Victoria” – z górnym pokładem widokowym. Jest to największa jednostka pływająca na Jeziorze Solińskim, mieszcząca 135 pasażerów. – Statek „Victoria” to typowy statek pasażerski, który poprzednio pływał po Jeziorze Bodeńskim, jednym z najczystszych jezior Europy. Do „Białej Floty” należy od 2017 roku, przybył częściowo drogą lądową, częściowo wodną – mówi Wojciech Czerwski.

„Biała Flota” oprócz trzech statków pasażerskich w swojej ofercie posiada również szkuner gaflowy, który jest w stanie pomieścić 12 osób. Jest to typowy statek piracki – „Perła Soliny”.

Dłuższy, bo dwugodzinny rejs statkiem „Victoria” ma pokazać najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach od strony wody. – Rejsy widokowe statkami spacerowymi są bardzo atrakcyjne, ponieważ ludzie mogą zobaczyć pustkowie, brzegi Jeziora Solińskiego, które zostały częściowo zagospodarowane w okolicach Soliny i Polańczyka – mówi Stanisław Orłowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”.

Rejs upłynął bardzo miło i niezwykle szybko. Udało nam się dotrzeć aż do końca odnogi Sanu, do Rajskiego i Chrewtu, co jest możliwe wyłącznie przy wysokim poziomie wody. Właściciele zadbali nie tylko o pyszne jedzenie w trakcie rejsu, ale również o oprawę muzyczną – akordeonista pięknie przygrywał, zachęcając do wspólnego śpiewania. Stanisław Orłowski z kolei niezwykle ciekawie opowiadał o historii związanej z trasą, którą płynęliśmy.

Sezon otwarty, więc nie pozostaje nic innego, jak wybrać się w rodzinny rejs po Jeziorze Solińskim.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i, mamy nadzieję, do zobaczenia niebawem!

Tymczasem zapraszamy do oglądania fotogalerii z wczorajszego rejsu statkiem „Victoria”. Udało nam się również uchwycić coraz większy ruch na zaporze solińskiej, remonty, ale też rozpościerające się, piękne widoki wokół Soliny.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj