Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu

W dniu 20.04.2018 r. na obiekcie nowo powstającego Centrum Rehabilitacji i Sportu ze swoja wizytą przybyli Włodarz Miasta Sanoka w osobie Burmistrza Tadeusza Pióro oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

Przyszły administrator obiektu dyrektor MOSiR-u Tomasz Matuszewski wraz z kierownikiem budowy Pawłem Makuchem oprowadzali zaproszonych gości po placu budowy, omawiając zaawansowanie prac w poszczególnych branżach budowlanych. Podczas spotkania omówiono wszystkie działania związane z realizowaną inwestycją począwszy od obecnie realizowanych prac po prace związane z wdrażaniem ich dalszego harmonogramu.
Przedstawione zaproszonym gościom postępy na budowie nowoczesnego Centrum Rehabilitacji i Sportu oraz innowacyjne rozwiązania techniczne wykorzystywane
w nowo powstającym obiekcie wzbudziły wśród zaproszonych gości pozytywne zaskoczenie.
– Dokładamy wszelkich starań aby poprzez zastosowane rozwiązania, administrowanie powstającym obiektem nie generowało dodatkowych kosztów i w jak największym stopniu wykorzystywało energię wtórną – mówi Tomasz Matuszewski dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu u Rekreacji w Sanoku.
– Bardzo się cieszę, że kluczowy obiekt rehabilitacji i sportu powstaje właśnie
w Sanoku. – mówi poseł na Sejm RP Piotr Uruski – Jestem przekonany, że tak rozbudowana baza sportowo – rehabilitacyjna zapewni idealne warunki dla treningów i szkolenia sportowców z całego kraju.

– Przypominam, że rozpoczęcie tej inwestycji to maj 2017 roku, a jej oddanie do użytku to październik 2018 roku. Czy można realizować jeszcze szybciej tego typu inwestycje? Proszę pamiętać, że centrum to ponad 700 m² lustra wody, dwie niecki rehabilitacyjne o powierzchni 370 m², dwie wanny jacuzzi, a basen będzie szerszy od poprzedniego 4,5 metra i w połowie będzie miał podnoszone dno. Wszystko ze stali nierdzewnej. Basen otwarty to ponad 1100 m². I ta część rehabilitacyjna unikatowa w województwie podkarpackim. Obiekt ten będzie służył nie tylko sportowcom z całego kraju, ale również mieszkańcom Sanoka i naszej młodzieży – powiedział burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro

Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla Sportu – edycja 2017 w kwocie 15,5 mln. oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie ponad 500 tys. zł. Obecnie koszty budowy zaplanowano na kwotę 39 mln złotych. Planowane są dalsze prace związane z pozyskaniem dodatkowych środków na tą inwestycje, ale związane są one przede wszystkim z ogłaszanymi konkursami. Już w tym roku tj .w październiku ,będzie Cieszyć się z nowo powstałego obiektu CRiS w Sanoku.

Materiały nadesłane – Urząd Miasta Sanoka

8 KOMENTARZE

  1. „ze swoja wizytą przybyli Włodarz Miasta Sanoka w osobie Burmistrza Tadeusza Pióro oraz poseł na Sejm RP Piotr Uruski”
    Nie ma to jak przybyć ze swoją wizytą.

  2. Ten uścisk na tle basenu, będzie gwoździem przegranej kampanii wyborczej tego roku, zobaczycie!!! Tym Panom nie jest po drodze, to widać, słychać i czuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj