Telewizja Rzeszów rozpoczyna cykl „Wiosna w regionach”

Wiosna, w tym roku wyjątkowo ciepła i słoneczna, sprzyja podróżom i rekreacji. W najbliższy weekend Telewizja Rzeszów zainauguruje cykl „Wiosna w regionach”, w którym będzie przekonywać widzów z całej Polski, że Podkarpacie to doskonały cel wycieczek. Urokliwe miejsca, zabytki, regionalna kuchnia i ciekawe imprezy…
Na początek w Przemyślu, Krośnie, Rzeszowie i Dukli.

„Wiosna w regionach” to kontynuacja znanych cykli programów turystycznych „Zima w regionach” i „Lato w regionach” emitowanych w ogólnopolskiej TVP3 i regionalnej TVP3 Rzeszów. Niemal w każdy weekend dziennikarze rzeszowskiego oddziału TVP będą odwiedzać różne części Podkarpacia, relacjonować duże imprezy plenerowe, poznawać formy rekreacji na świeżym powietrzu, rozmawiać z ciekawymi gośćmi i kosztować miejscowych specjałów. Realizacja programów „na żywo” w terenie to także okazja do spotkań z widzami. Miejscowi i turyści, będą mogli zobaczyć jak wygląda telewizja od kuchni i odwiedzić stoisko promocyjne stacji.

PRZEMYŚL – SOBOTA 28 KWIETNIA

W sobotę 28 kwietnia Telewizja Rzeszów zawita do Przemyśla, słynącego z pięknej architektury, nietypowych muzeów i imprez rowerowych, na które zjeżdżają zawodnicy z całej Polski. W ten sam dzień w mieście odbywać się będzie pierwsza część festiwalu Bike Town Przemyśl. Ilona Małek i Marcin Pawlak porozmawiają z uczestnikami maratonu rowerowego i organizatorami imprezy, którzy podpowiedzą, w którą stronę udać się na ciekawą wycieczkę na dwóch kółkach. Dziennikarze odwiedzą także najcenniejsze zabytki Przemyśla, jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek, a dlaczego warto zatrzymać się w tym mieście na dłużej, zapytają jego stałego mieszkańca dobrego wojaka Szwejka.
Relacje z Przemyśla 28 kwietnia w TVP3 Rzeszów o godz. 10.00 i 11.05 oraz w TVP3 o godz. 12.05, 14.00, 15.20 i 17.15.

KROSNO – WTOREK 1 MAJA

Kto jeszcze nie ma planów na długi weekend majowy, może spędzić go z Telewizją Rzeszów lub zainspirować się atrakcjami przedstawionymi w programach „Wiosna w regionach”. 1 maja telewizyjne miasteczko zatrzyma się na terenie lotniska w Krośnie, aby nadać relacje z widowiskowej imprezy „Balony nad Krosnem”. W jej trakcie będzie można nie tylko podziwiać balony, ale także wziąć udział w ciekawych warsztatach naukowych. Wizyta w tym miejscu będzie też okazją do przedstawienia atrakcji miasta słynącego z tradycji lotniczych i szklarskich, a także ciekawej oferty kulturalnej.
Relacje z Krosna 1 maja w TVP3 Rzeszów o godz. 10.00 i 11.15 oraz w TVP3 o godz. 12.05, 12.35, 13.50 i 14.40.

RZESZÓW – CZWARTEK 3 MAJA

3 maja Telewizja Rzeszów weźmie udział w 15 edycji Święta Paniagi, w tym roku nawiązującego do jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji, takich jak pokaz mody dawnej, liczne wystawy, dzień otwarty Polskiego Radia Rzeszów, koncert tenorów i degustacja wojskowej grochówki. Święto Paniagi to także okazja, aby dowiedzieć się, co stolica Podkarpacia będzie mieć do zaoferowania mieszkańcom i turystom w zbliżające się wakacje.
Relacje z Rzeszowa 3 maja w TVP3 Rzeszów o godz. 17.30 i 19.30 oraz w TVP3 o godz. 12.00, 13.10 i 14.45.

DUKLA SOBOTA 5 MAJA

5 maja TVP3 Rzeszów zaprasza na odcinki z Dukli. To historyczne miasteczko położone u stóp Góry Cergowej w Beskidzie Niskim, często nazywane jest „Wrotami Karpat”. Dukla zasługuje na to, aby zatrzymać się tam na dłużej, a przynajmniej powinna być obowiązkowym przystankiem na trasie turystów zmierzających na południe Europy. W programie będzie mowa o historii, kulturze i tradycjach tego terenu, a także nowych pomysłach na rozwój turystyki.
Relacje z Dukli 5 maja w TVP3 Rzeszów o godz. 11.30 i 17.45 oraz w TVP3 o godz. 12.05, 14.00, 15.20 i 17.15.

Wszystkie odcinki z cyklu „Wiosna w regionach” można oglądać także online przez mobilną aplikację TVP Stream, na stronie www.rzeszow.tvp.pl oraz na profilach społecznościowych stacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj