VI Międzyszkolne Zawody Matematyczne dla uczniów szkół podstawowych „Mały Supermatematyk”

21 kwietnia po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 2 spotkali się uczniowie klas I – III, by walczyć o tytuł „Małego Supermatematyka”. Do do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów ze szkół w: Jaćmierzu, Ustrzykach Dolnych, Falejówce, Sanoku – SP4, SP6, SP7, SP8 i SP2.

W kategorii klas pierwszych – I miejsce zajęła  Klaudia Kołodziej (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Emilia Łukaszyk (SP7 Sanok), III miejsce Franciszek Dąbrowski (SP8 Sanok).

W klasach drugich – I miejsce i tytuł Małego Supermatematyka za uzyskanie maksymalnej ilości punktów zdobyła Martyna Cybuch (SP2 Sanok), II miejsce Hubert Grzegorzak (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce- Gaja Suchocka (SP8 Sanok).

W klasach trzecich – I miejsce zdobyli Antoni Rajtar (SP4 Sanok) i Antoni Pasławski (SP2 Ustrzyki Dolne), II miejsce Bartłomiej Rudy (SP2 Sanok), III miejsce – Jakub Biłas (SP4 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z 12 zadaniami. Po podsumowaniu wyników najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zdobyła drużyna z SP4 w Sanoku, a na III miejscu uplasowała się sanocka „dwójka”.

Materiały nadesłane: SP 2