Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Sanok 2018 – fotorelacja

 

12 maja w Sanoku odbyły się IX Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całego kraju przyjechali ze swoimi psami, aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (15 km, 25 km oraz 40 km) w oparciu o mapę. Warto jednak zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny, jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej z wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem.

Dodatkowo w trakcie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, podczas których można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

W ramach Mistrzostw Polski zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Lekarzy oraz Techników Weterynarii.

Fotorelacja: Tomek Sowa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj