Antoni Libera i Janusz Szuber – od Sofoklesa do Becketta. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie

Dla tych, którzy lubią czytać i wysoko cenią starannie „oprawione i podane” słowo: Miejska Biblioteka Publiczna organizuje cykl czterech spotkań z Antonim Liberą, prowadzonych przez Janusza Szubera, zatytułowany „Od Sofoklesa do Becketta”. Pierwsze, poświęcone „Trachinkom” Sofoklesa, odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 21 maja o godzinie 18.00 w Sali Gobelinowej sanockiego zamku.

„Od Sofoklesa do Becketta” to krótka historia światowego dramatu, przedstawiona przez wybitnego tłumacza i reżysera teatralnego Antoniego Liberę. Pierwszą jej odsłoną będą  „Trachinki” Sofoklesa – psychologiczno-erotyczny thriller o rozkładzie małżeństwa i tragicznej próbie odzyskania miłości męża przez zdradzaną żonę na przykładzie Heraklesa i Dejaniry. Antoni Libera wystąpi „pod batutą” Janusza Szubera. Tłumacz obiecał, że podczas spotkania wcieli się w osoby dramatu…

Projekt „Od Sofoklesa do Becketta”, współfinansowany przez Instytut Książki, to także spotkania z młodzieżą licealną. Pierwsze odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we wtorek 22 maja i wezmą w nim udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego.