Sanoczanie okazali solidarność rodzicom niepełnosprawnych dzieci

W poniedziałek o godz. 18:30 kilkudziesięciu mieszkańców Sanoka zebrało się na Rynku, by okazać solidarność rodzicom dzieci niepełnosprawnych, walczącym o zmiany ustaw w Warszawie.

Podkreślono, że trzeba zmienić prawo, tak by niepełnosprawni mogli żyć godnie. Przypomniano, że w Sanoku funkcjonuje  Powiatowe Centrum Wolontariatu, założone przez Czesławę Kurasz, gdzie zawsze jest miejsce dla chętnych do niesienia pomocy. Namawiano do udziału w wolontariacie, wspierania konkretnych osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania można było podpisać petycję o wdrożenie w Polsce zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami i zapewnienie im prawa do rehabilitacji, pracy, edukacji i niezależnego życia.
Na koniec spotkania zabrał głos sanoczanin, Adrian Jasiński, który podkreślał, że ważne jest aby państwo wszystkich traktowało równo.

2 KOMENTARZE

  1. Żałosny spektakl. Były burmistrz miał daleko w powazaniu niepełnosprawnych, Sanok jest pełen barier. Autobusy miejskie nie są dla niepełnosprawnych. Do wielu instytucji nie ma po co niepełnosprawny iść, na przykład do SDK. Proszę nie robić sobie teraz kampanii kosztem niepełnosprawnych.

  2. A obecny Burmistrz wszystko zmienił, tylko dlaczego ten protest.
    Panie Krzysztofie bez kompromitacji. Widać nie zna Pan sytuacji osób niepełnosprawnych, która jest coraz bardziej dramatyczna w Polsce. Jeżeli osoba niepełnosprawna ma cokolwiek załatwić w mieście będąc na wózku to proszę spróbować samemu się przemieszczać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj