Odbyła się LIV sesja Rady Powiatu Sanockiego

Radni Rady Powiatu Sanockiego obradowali 24 maja. Decyzje radnych dotyczyły przede wszystkim zmian w uchwale budżetowej, zmian zasadnych, więc głosowano na ogół jednomyślnie.

Dyskutowano nad wyborem przedstawicieli do Rady Społecznej Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku, skupiono się na kwestiach proceduralnych, poproszono o opinię radcę prawnego. Ostatecznie do pracy w Radzie Społecznej Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego został oddelegowany wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Węgrzyn.

Podczas posiedzenia radni Zofia Kordela-Borczyk, Damian Biskup i Kazimierz Węgrzyn wnioskowali m.in. o wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i utwardzenie parkingu przy przychodni przy ulicy Lipińskiego – podobno udałoby się to zrobić, przeznaczając z budżetu na ten cel ok. 120 tys zł. Starosta Roman Konieczny zwrócił uwagę, że otoczenie przychodni, jego zagospodarowanie, to zadanie dyrekcji SPZOZ, natomiast tam, gdzie z jednej strony kładziemy na szali ludzkie życie, a z drugiej – jedynie wygodę, wiedząc o tym, jak ogromne są w tej chwili potrzeby finansowe szpitala, trudno wymagać, aby te pieniądze, o które do Zarządu Powiatu wnioskuje dyrektor SPZOZ , były przeznaczone na utwardzenie parkingu, jeżeli są ważniejsze wydatki.

Pytano o zniszczenia „w dole” ulicy Mickiewicza, co jest ich przyczyną. Andrzej Chrobak, członek Zarządu, przypomniał, że sprawa może mieć związek z instalacją burzową, która jest doprowadzona prawdopodobnie do poziomu kortów tenisowych. Aby zabezpieczyć nawierzchnię ulicy Mickiewicza, należałoby najpierw pomyśleć właśnie o kompleksowym remoncie tzw. „burzówki”.
Wnioskowano także o uwzględnienie w planach Zarządu potrzeby remontu drogi w Załużu – wykonanie dokumentacji dałoby szansę na skuteczne ubieganie się o środki z programów rządowych, mówił o tym radny Tomasz Gankiewicz.

Zwrócono uwagę staroście na niebezpieczne załamanie (fotografie 12 i 13), które znajduje się przy wjeździe do „starego” szpitala – aby Powiatowy Zarząd Dróg zajął się naprawą.
Do tematu sesji Rady Powiatu powrócimy w „Tygodniku Sanockim” .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj