Sanockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie
Warsztaty malowania tkanin w Czarnej Górnej

2 czerwca, w ramach Dnia Dziecka, podopieczni Sanockiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie wzięli udział w warsztatach malowania tkanin. Wyjazd do Galerii „Barak” w Czarnej Górnej zorganizowano z inicjatywy Ireny Andrejkow – prezesa stowarzyszenia, Genowefy Turkawskiej – skarbnika i Małgorzaty Olearczyk – sekretarza.

W Galerii „Barak”, której właścicielami są Róża i Krzysztof Franczakowie, warsztaty, zwłaszcza w okresie letnim, są codziennością. Zainteresowani mogą spróbować swoich sił nie tylko w malowaniu tkanin, ale również w ceramice oraz malowaniu na szkle.

Podopieczni z Sanockiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie z pomocą wolontariuszy z firmy SumiRiko Poland podczas trzygodzinnych warsztatów wykonali różnokolorowe koszulki, w których na zakończenie spotkania, przed autokarem, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Wyjazd do Czarnej Górnej został zrealizowany dzięki sponsorom: Fundacji PBS Pomagam oraz firmie SumiRiko Poland, której oddział mieści się w Zagórzu.

Podczas warsztatów dopisywały nie tylko bardzo dobre nastroje, ale także piękna, słoneczna pogoda. W drodze powrotnej do Sanoka, ponad czterdziestoosobowa grupa zwiedziła, mieszczące się w Czarnej Górnej, Muzeum Historii Bieszczad oraz dawną cerkiew greckokatolicką, a obecnie drewniany Kościół Rzymskokatolicki pw. Podwyższenia Krzyża. – My już nic więcej tym dzieciom nie możemy dać, poza tym, żeby coś jeszcze zobaczyły – mówi Irena Andrejkow, prezes Sanockiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Jak twierdzi, takie wyjazdy, spotkania i warsztaty są dla osób niepełnosprawnych najlepszą rehabilitacją.

Edyta Szczepek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj