Sukces II LO
Klasa I b finalistą w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

Na temat zajęć realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu pisaliśmy w 12 i 17 numerze papierowego wydania „Tygodnika Sanockiego”. Po ukończonych warsztatach, uczniowie klasy I b mieli do wykonania dwa zadania. Jak widać pomysł na „Dzień Bezpiecznego Seniora” bardzo spodobał się oceniającym – młodzież znalazła się wśród dziesięciu najlepszych szkół.

W projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu wzięło udział łącznie 160 szkół z całej Polski. W Sanoku Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu gościła po raz pierwszy, a jako jedyni w projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowali się uczniowie klasy I b II Liceum Ogólnokształcącego.

Po warsztatach, podczas których młodzież wcieliła się w role posłów i radnych miejskich, uczniowie mieli do zrealizowania dwa zadania: film przedstawiający nowoczesnego patriotę w okolicy oraz projekt społeczny. Klasa I b sumiennie podeszła do zadań i przeprowadziła wywiad z Mirosławem Kaźmierczakiem, trenerem UKS Spartanie Zahutyń, a w ramach projektu społecznego, pod hasłem „Łączymy pokolenia”, 28 kwietnia w salce katechetycznej przy sanockiej Farze zorganizowała „Dzień Bezpiecznego Seniora”. Na spotkanie uczniowie zaprosili m.in. aspiranta Izabelę Rowińską-Ciępiel z Komendy Powiatowej Policji, która opowiedziała o stosowanej często metodzie „na wnuczka”. Seniorzy wysłuchali również wykładu dotyczącego prawa konsumenckiego. Młodzież zadbała o przybyłych i przygotowała poczęstunek, a relację z tego wydarzenia uwieczniła w postaci kilkuminutowego filmu, który prezentujemy poniżej.

W piątek, 8 czerwca  klasa I b weźmie udział w wielkim finale VI edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, który odbędzie się w Warszawie.

Wywiad z Mirosławem Kaźmierczakiem, trenerem UKS Spartanie Zahutyń