Impreza z okazji Dnia Dziecka w Prusieku

Od rady rodziców ze Szkoły Podstawowej w Prusieku otrzymaliśmy materiał na temat zorganizowanego 1 czerwca Dnia Dziecka, który w całości publikujemy poniżej.

„W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!” – pod takim hasłem 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Prusieku odbyła się impreza szkolna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Wzięło w niej udział 98 dzieci ze szkoły, „zerówki” i punktu przedszkolnego w Prusieku. Uroczystość miała charakter sportowo – rekreacyjny i została zorganizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Sanoku.

Dodatkowym atutem imprezy okazała się wyśmienita, słoneczna pogoda, ponieważ zdecydowana większość atrakcji miała miejsce w plenerze. Nauczyciele i rodzice zadbali o przygotowanie konkurencji sportowych, artystycznych oraz zabaw. Ogromne emocje wzbudził turniej piłki nożnej, który przebiegał w atmosferze „fair – play”. Drużyna każdej z klas mogła popróbować swoich sił na miejscowym „orliku”, w meczach sędziowanych przez nauczycieli w-fu. Nie mniej emocjonalnie uczniowie rywalizowali w biegach klasowych i turnieju rzutów karnych o Puchar Księdza Leszka, w którym na bramce stanął sam ksiądz proboszcz. Uczestnicy swoje zdolności artystyczne mogli zaprezentować w konkursie plastycznym w rysowaniu kredą po asfalcie, a najlepsi rowerzyści pokazali swe umiejętności w konkursie rowerowym. Miłośnicy bajek sprawdzali swoją wiedzę w „Baśniowych kalamburach”, a inni bawili się z chustą animacyjną. W przerwach między zabawami wszyscy uczestnicy otrzymali napoje, posiłki i lody, mieli także okazję pomalować swoją twarz specjalnymi farbami i „zmierzyć się” z ogromnymi bańkami mydlanymi tworzonymi przez klauna imprezy, w którego wcielił się jeden z rodziców.

Wisienką na torcie był pokaz pojazdów ratunkowych. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebieszczanach, Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, Powiatowej Komendy Policji w Sanoku i Firmy Handlowo Usługowej „San-Glass” Andrzej Skulich. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć strażackie wozy bojowe, radiowóz policyjny i samochód pomocy drogowej. Przy współudziale służb sprawnie przeprowadzono pozorowaną akcję ratunkową z wykorzystaniem samochodu powypadkowego. Ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszył się przejazd quadem strażackim i samochodem pomocy drogowej.

Każdy z uczestników imprezy otrzymał słodycze i upominek, a zwycięzców poszczególnych konkurencji obdarowano dyplomami i nagrodami, wręczanymi na specjalnie przygotowanym podium. Wszyscy uczestnicy z ogromną satysfakcją wrócili do domów.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu finansowym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Sanok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj