Wyjazdowe posiedzenie Komisji Infrastruktury Miejskiej

We wtorek 12 czerwca Komisja Infrastruktury Miejskiej spotkała się na kolejnym posiedzeniu „wyjazdowym”. Radni odwiedzili teren budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu, „Wierchy” oraz dworzec przy ulicy Lipińskiego.

Radni na budowę Centrum Rekreacji i Sportu dotarli tuż po ulewie, co poniekąd przeszkodziło w spacerach wokół powstających basenów zewnętrznych, jednak to, co można było zobaczyć wewnątrz nowo powstającego budynku z kompleksem basenów krytych, całkowicie wystarczyło, by zaspokoić wiedzę na temat najbardziej oczekiwanej miejskiej budowy oraz uspokoić obawy: widać, że Centrum Rehabilitacji i Sportu powstaje dynamicznie i zmierza do planowego finału. 30 czerwca niecki basenowe mają zostać napełnione wodą po raz pierwszy, próbnie; wówczas okaże się, czy wszystko jest szczelne i bezpieczne. Radni pytali o poszczególne pomieszczenia, przejścia, łączące strefę basenów krytych i otwartego, strefę dla dzieci, niecki rehabilitacyjne. Słuchali wyjaśnień na temat maszynerii, która kryje się pod pomieszczeniami basenowymi i w przyszłości będzie odpowiedzialna za ich prawidłowe funkcjonowanie.

Podczas spaceru po „Wierchach” była okazja, by przekonać się o postępach przy realizacji bieżni tartanowej, montażu telebimu, urządzeń lekkoatletycznych, Otwartej Strefy Aktywności. O wszystkim mówił Naczelnik Wydziału Inwestycji Ignacy Lorenc. Radni usłyszeli zapewnienie, że nie przewiduje się opóźnień, prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wykopy, które można zauważyć przy wejściu na stadion to nie labirynt (o labirynt na „Wierchach” zdążył już zapytać pewien czytelnik „Tygodnika Sanockiego”, telefonując do redakcji), lecz przygotowanie do umieszczenia izolacji odgromowej.

Na dworcu padło pytanie, czy przestój, obserwowany od pewnego czasu na budowie, nie zagraża inwestycji. Radni usłyszeli, że prace przez cały czas trwają, nie zostały przerwane, mają nieco inny charakter, niż prowadzone do tej pory. Owszem, były konsultacje wykonawcy w biurem projektowym i wyjaśnienia pewnych kwestii technicznych. Na pytanie, czy dworzec zostanie oddany planowo, przedstawiciel wykonawcy odpowiedział, że tak. Zgodnie z umową inwestycja powinna być gotowa 31 października.

 

 

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Wydaje nam się, że po to radni pojechali na budowy, żeby wyeliminować wszelkie „słyszałem, że”. Rozmawiano o konkretach, zadawano pytania, byli przy tym wiceburmistrz Edward Olejko i Naczelnik Wydziału Inwestycji Ignacy Lorenc. Nikt nie protestował, słysząc że budowy idą zgodnie z planem i taką relację Państwu przekazujemy, bo też taka nasza rola – słuchać oficjalnych wypowiedzi, nie plotek. Te oficjalne wypowiedzi będą mogły być w przyszłości punktem odniesienia i materiałem do ewentualnej weryfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj