Maszty już na „Wierchach”

Nie bez przyczyny Sanok nazywany jest „wielkim placem budowy”. W zaawansowanym stopniu są wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje, takie jak budowa basenów, dworca multimedialnego czy ciągła poprawa infrastruktury drogowej.

W ostatnich dniach na placu budowy pojawiły się maszty. Wkrótce zawiśnie na nich oświetlenie, które pozwoli na rozgrywanie meczów piłkarskich i zawodów sportowych po zmroku. Klaruje się kształt bieżni wokół boiska, gdzie wykonano już drenaż.

– „Mamy nadzieję ukończyć inwestycję we wrześniu tego roku. Stadion będzie świetnie wyposażony i długo służył mieszkańcom i sportowcom – zarówno piłkarzom jak i lekkoatletom. Należy wspomnieć, że stadion będzie posiadał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co pozwoli nam być gospodarzem wielu imprez wysokiej rangi” – mówi burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro

W ramach inwestycji wartej 6 mln zł wokół boiska powstanie nowe ogrodzenie i chodniki. Zamontowany zostanie także telebim i system nagłośnieniowy. Całość kosztować będzie 6 mln zł. Projekt złożony przez Burmistrza Miasta uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z ministerialnej puli pieniędzy Gmina Miasta Sanoka otrzymała 1,5 mln zł.

źródło: Urząd Miasta Sanoka