W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK

Wycieczka „W Krainie Bojków – życie codzienne i sacrum”

Z prawdziwą radością serdecznie zapraszam na wycieczkę w Krainę Bojków.
Atrakcyjna krajobrazowo trasa poprowadzi nas do Myczkowa gdzie zwiedzanie Muzeum Bojków połączymy z filmem o dawnych góralach bieszczadzkich. Idąc pachnącym lasem dotrzemy do widokowych Wierchów (635m) a dalej odkryta przestrzeń pozwoli nam podziwiać widoki wokół J. Solińskiego i Bieszczady Wysokie. Chwila zadumy w kościele w Górzance (3 ikonostasy) a potem przejazd przez Baligród (cmentarz II wojny światowej) na ognisko do Muzeum „KNIEJA” w Nowosiółkach.

Grażyna Chytła
Przewodnik Beskidzki

 

ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ ROWEROWĄ

Kolejny już raz zapraszam miłośników wspólnego spędzenia niedzieli na rowerze na ciekawą wyprawę bardzo urozmaiconą trasą po drogach gminy Sanok , którą częściowo znamy już z poprzednich wyjazdów .
Więc myślę , że nie zaszkodzi przypomnieć ją sobie i teraz , czyli usłyszycie informacje i historie związane z tymi miejscowościami przez które będziemy przejeżdżać rowerem .
Odwiedzimy miejsca związane z II wojną światową , mogiłę w Falejówce – miejsce rozstrzelenia przez Niemców 10 członków ruch oporu z Powiatu Sanockiego, zabytkami sakralnymi (kościół w Falejówce, Mrzygłodzie, cerkiewnie w Łodzinie i Hłomczy , a przede wszystkim z punktów widokowych zobaczymy przepiękne krajobrazy Pogórza Strzyżowsko – Dynowskiego oraz Gór Słonych.

Serdecznie zapraszam przewodnik – Wiesław Sternik

 

materiały nadesłane: PTTK

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj