Akcja „Wszystkie kolory świata” w SP 6

Akcja „Wszystkie kolory świata” w SP 6

W Szkole Podstawowej nr 6 w Olchowcach zorganizowano akcję „Wszystkie kolory świata” pod patronatem UNICEF-u, z której dochód będzie przeznaczony na szczepionki dla dzieci w Afryce. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście; jednym z nich był burmistrz Tomasz Matuszewski.

 

Z wyliczeń wynika, że szczepionka kosztuje 10 zł. Dzieci samodzielnie zrobiły lalki z przeznaczeniem na licytację. Cena wyjściowa to 10 zł, ale podczas licytacji znacząco rosła.
– Do szkoły w Olchowcach pojechałem drugi raz. Młodzież – rewelacyjna! Szkoła aktywna, biorąca udział w ciekawych projektach. Gdy byłem tam pierwszy raz, usłyszałem, że szkołę odwiedzili goście z zagranicy, między innymi z Chin, Meksyku i Brazylii. Widać pracę i zaangażowanie nauczycieli, ale widać też, że brakuje tam przestrzeni: pomieszczeń szkolnych, sal lekcyjnych. Coraz więcej osób przenosi się z centrum miasta na obrzeża i Olchowce stają się pięknym dużym osiedlem domów jednorodzinnych. W związku z rozwojem dzielnicy, dzieci w szkole przybywa, zaczynają doskwierać problemy lokalowe – mówił po wizycie w SP 6 burmistrz Tomasz Matuszewski.

owsiak lalka 150x150 - Akcja „Wszystkie kolory świata” w SP 6Licytacje lalek wzbudzały wiele emocji. Zaangażowanie kupujących było ogromne. Burmistrz kilkakrotnie musiał odstąpić od zakupu, aż w końcu został szczęśliwym posiadaczem lalki, zrobionej na podobieństwo Jerzego Owsiaka.

Lalki osiągały cenę powyżej stu złotych. Organizatorom udało się zebrać 3 130 zł i 20 euro.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj