Kolędy i pastorałki w MDK-u. Rekordowa liczba uczestników

Po raz 11. Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował Przegląd Kolęd i Pastorałek. W związku z coraz większym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozłożeniu przesłuchań konkursowych na dwa dni.

Kolędy i pastorałki w MDK-u. Rekordowa liczba uczestników30 stycznia przesłuchano kolędników (17 solistów oraz 4 zespoły) z przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowej, w tych kategoriach zgłosiło się 69 uczestników. 31 stycznia przesłuchano kolędników ( 42 solistów oraz 8 zespołów) z klas 4-8 szkoły podstawowej, 3 gimnazjalnej oraz uczniów szkół średnich, w tych kategoriach zgłosiło się 85 uczestników. Łącznie w konkursie wzięło udział 154 wykonawców. Przez dwa dni sala Klubu Naftowca „Górnik” była wypełniona po brzegi, uczestnikom towarzyszyli nauczyciele, rodzina i przyjaciele.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta sanocki Janusz Cecuła. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka.

Nagrodę główną – Statuetki „Śpiewający Anioł” zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega- Węgrzyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj