Urząd dla środowiska. Bez plastiku

Urząd dla środowiska. Bez plastiku

Urząd Dzielnicy Warszawa-Ochota – w ramach swej kampanii antyplastikowej – rezygnuje z wody w plastikowych butelkach i z jednorazowych kubków z plastiku. Pomysł warszawskich urzędników i burmistrza Ochoty rozpropagowali dziennikarze Serwisu Samorządowego PAP.

Ruszająca właśnie akcja ma być prowadzona także w samorządowych szkołach na Ochocie, gdzie plastikowe jednorazówki „są bardzo często w stałym użyciu”. Dzielnicowy samorząd będzie też zachęcał do udziału w akcji lokale gastronomiczne z Ochoty, oferując im specjalne naklejki do oznakowania tych miejsc, w których nie używa się słomek z plastiku i jednorazowych kubków.

W swej kampanii urząd ma przekonywać, że da się i można ograniczać używanie jednorazówek. Chce zachęcać do ograniczania używania plastiku. „Krok po kroku, bo plastik, choć wygodny, to zło dla środowiska” – pisze o swej akcji Urząd Dzielnicy Warszawa-Ochota. „Nie mamy złudzeń, że cały plastik natychmiast zniknie z naszego otoczenia, ale jeśli następnym razem na zakupach komuś zadrży ręka, zanim weźmie kolejną plastikową torebkę, to już coś! Albo zamieni jednorazowy kubek na własny – wielorazowego użytku – to świetnie!”

– Wierzymy, że prawdziwe zmiany zaczynają się od drobiazgów, od zmiany myślenia, podejścia i wreszcie nawyków – mówi burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz. – Dlaczego dzielnica angażuje się w takie działanie? Ponieważ jesteśmy najbliżej mieszkańców i możemy podjąć próbę zainspirowania ich do różnych działań.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP (na podstawie: Urząd Dzielnicy Warszawa-Ochota)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj