Oskarżeni o wierność

To już VIII edycja międzypowiatowego konkursu historycznego pt. „Oskarżeni o wierność”. Wzięło w nim udział 21 szkół zarówno z Sanoka, jak i okolicznych miejscowości.

W sali konferencyjnej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku 5 lutego odbył się konkurs historyczny. W tym roku jego uczestnicy odpowiadali na pytania związane z życiem i działalnością niepodległościową takich osób jak: Janina Wasiłojć-Smoleńska, ks. Władysław Gurgacz SJ i Jan Tabortowski. Nie mogło zabraknąć pytań dotyczących Armii Krajowej.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów udział w konkursie zgłosiło 12 szkół: z Zagórza, Sanoka, Zarszyna, Czaszyna, Brzozowa, Nowotańca, Starej Wsi, Przysietnicy i Rymanowa. Szkoły średnie reprezentowały placówki z Leska, Brzozowa oraz Sanoka. Było ich dziewięć.

Patronat nad konkursem objęli: Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP oraz Stanisław Chęć, starosta sanocki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 28 lutego o godz. 10.30 w Sanockim Domu Kultury. Zobaczymy m.in. program artystyczny w wykonaniu młodzieży SP nr 4 im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku.

Konkurs zorganizował Klub „Gazety Polskiej” w Sanoku w osobach: Agnieszka Szczepańska, Zdzisław Gładysz i Tadeusz Nabywaniec.
dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj