Tomasz Poręba: Ministerstwo Sportu wyasygnowało 252 mln zł na podkarpacką infrastrukturę sportową

Na zaproszenie Tomasza Poręby Rzeszów odwiedził dziś minister sportu i turystyki Witold Bańka. Podczas spotkania podsumowano inwestycje w podkarpacką infrastrukturę sportową. „W latach 2016-2018 na terenie województwa w infrastrukturę sportową zainwestowano prawie 252 mln złotych.

Cieszę się, że na Podkarpaciu powstaje tak wiele inwestycji sportowych, zarówno tych dużych, jak hale sportowe w Rzeszowie i Mielcu, Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku czy hala badmintona w Przemyślu, jak i tych małych, lokalnych. Jeżeli chodzi o kwoty dofinansowania w infrastrukturę sportową Podkarpacie jest na pierwszym miejscu i z tego miejsca dziękuję Panu Ministrowi za to, że wierzy w nas i mocno w nas inwestuje. Takiego strumienia środków finansowych płynących na Podkarpacie do tej pory nie było” – powiedział Tomasz Poręba.

„Jesteśmy otwarci na współpracę tak, aby na terenie całego województwa powstawały obiekty sportowe. Takie, które mają służyć lokalnej społeczności i będą miały charakter multidyscyplinarny. Cieszy także rozwój turystyki, jesteśmy krajem bezpiecznym i atrakcyjnym, obserwujemy ciągły wzrost liczby turystów. Cieszę się, że piękno Podkarpacia jest zauważane” – powiedział minister Witold Bańka.

Poza licznymi inwestycjami w infrastrukturę sportową wyasygnowano ponad 6,5 mln na wyczynowy sport dzieci i młodzieży, czy ponad 10 mln dla małych i średnich klubów sportowych w ramach programu „Klub”.

„Cieszymy się że ministerstwo inwestuje nie tylko w wielkie miejscowości, ale też w te mniejsze, jak w Trzebownisku. Rozwój województwa jest równomierny zarówno w sferze kulturalnej, przemysłowej, sportowej i turystycznej” – powiedział uczestniczący w konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wynika, że tylko w ubiegłym roku Podkarpacie odwiedziło 2,7 mln turystów krajowych i ponad 1,1 mln turystów zagranicznych, czyli o 10% więcej niż w 2015 roku.

Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby odbyło się dziś także spotkanie w sprawie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na stadionie Resovii z udziałem ministra sportu Witolda Bańki, przedstawicieli podkarpackiego samorządu: marszałka Władysława Ortyla, prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i wiceprezydentów Marka Ustrobińskiego i Stanisława Sienki, przedstawiciela CWKS Resovii Aleksandra Bentkowskiego i Podkarpackiego Związku Lekkiej Atletyki Witolda Mazura.

„Podjąłem się zorganizowania dzisiejszego spotkania, bo uważam, że ta inwestycja jest konieczna nie tylko dla uprawiania sportu wyczynowego, ale również dla wszystkich mieszkańców. Liczę, że dojdziemy do takich ustaleń, które pozwolą na szybkie rozpoczęcie budowy tego centrum” – powiedział Tomasz Poręba.