Spotkanie z Grzegorzem Rogowskim, autorem książki – „Skazane na zapomnienie. Polskie Aktorki Filmowe Na Emigracji”.

Spotkanie z Grzegorzem Rogowskim, autorem książki – „Skazane na zapomnienie. Polskie Aktorki Filmowe Na Emigracji”.

 

Miejska Biblioteka Publiczna i BWA Galeria Sanocka zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Rogowskim, autorem książki – „Skazane na zapomnienie. Polskie Aktorki Filmowe Na Emigracji”.

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję przedwojennej komedii „Zapomniana melodia”.
„W 2015 roku Grzegorz Rogowski podjął się niebywałego zadania, w poszukiwaniu śladów życia bohaterek przemierzył ponad 12 tysięcy kilometrów odwiedzając Nowy Jork, Rochester, San Francisco, San Jose. Dotarł do rodzin aktorek, spisał ich wspomnienia i zebrał bezcenne zdjęcia dokumentujące prywatne życie gwiazd polskiego ekranu. Zaproszony przez autora do współpracy filmograf Michał Pieńkowski, w rozdziale otwierającym publikację szuka odpowiedzi na pytanie: Jak wyglądała droga przyszłych artystek do kariery? W końcowej części książki pisze o dorobku polskiego kina międzywojennego i pracach nad jego dokumentacją. Książka jest obszerną opowieścią o kulisach życia teatralnego i filmowego w międzywojennej Polsce” (Lubimy czytać.pl)
„Skazane na zapomnienie” – to obowiązkowa pozycja dla miłośników polskiego kina oraz osób interesujących się życiem kulturalnym dwudziestolecia międzywojennego (książka do nabycia w trakcie spotkania).

„Zapomniana melodia” – polska komedia muzyczna z 1938, w reżyserii Konrada Toma i Jana Fethkego, z piosenkami  Henryka Warsa i  Ludwika Starskiego. W filmie wystąpiła plejada ówczesnych gwiazd polskiego kina: Helena Grossówna, Jadwiga Andrzejewska, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Michał Znicz, Stanisław Sielański, Juliusz Orwid. Film został poddany cyfrowej rekonstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj