Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych

W dniach 9 -10 marca na Jasnej Górze odbywała się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych, w której uczestniczyła tysięczna rzesza przewodników z całej Polski.

Tym razem organizatorem pielgrzymki był Oddział Tatrzański PTTK oraz Koło Przewodników Tatrzańskich im. Klimka Bachledy w Zakopanem. Pielgrzymka miała zatem charakter i oprawę góralską. Sanok reprezentowała prawie 40 osobowa grupa przewodników oraz sympatyków Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka”. Oprócz tradycyjnych punktów programu takich jak: Msze św., Droga Krzyżowa na Wałach, Apel Jasnogórski, odsłonięcie i zasłonięcie Cudownego Obrazu Matki Boskiej, odbyły się także interesujące prelekcje turystyczne przygotowane przez Przewodników Tatrzańskich, m.in. spór o Morskie Oko czy śladami Jana Pawła  II na Podhalu.

W drodze powrotnej grupa sanockich turystów odwiedziła Dworek Jana Matejki w Krzesławicach k. Krakowa. Mało znane, ale bardzo ciekawe miejsce związane ze słynnym  malarzem. Na zakończenie zwiedzania miejscowy kustosz uraczył zebranych koncertem akordeonowym.

Za rok Pielgrzymkę zobowiązali się przygotować przewodnicy z Lublina – będzie zatem okazja, by poznać walory i atrakcje Lubelszczyzny.