Stypendia dla sanockich sportowców przyznane

20 marca 2019 w Sali Herbowej burmistrzowie Tomasz Matuszewski i Paweł Hydzik wręczyli najzdolniejszym sanoczanom stypendia sportowe.

O przyznanie stypendium ubiegało się 65 osób, komisja przyznała stypendia 15 osobom. Jak przyznał burmistrz Tomasz Matuszewski, komisja miała mnóstwo pracy. Burmistrz pogratulował beneficjentom i wspomniał o planach wspierania sanockich sportowców, m.in. poprzez Złotą Kartę Sportowca:
– Taka karta byłaby przepustką do bezpłatnych wejść na wszystkie sanockie obiekty sportowe. Wiem, ile wysiłku i pieniędzy trzeba włożyć w regularne trenowanie, więc Karta byłaby pewnym odciążeniem dla sportowców pełnoletnich i rodziców sportowców niepełnoletnich.
Burmistrz wyraził nadzieję zwiększenia kwoty stypendium przyznawanego w przyszłości. Szczerze gratulował sportowcom, ich rodzicom i trenerom.
– Jesteście przykładem dla wszystkich sanoczan. W czasach, kiedy większość dzieci i młodzieży woli ekran smartphone’a , tabletu czy telewizora, pokazujecie, że można działać inaczej. Dbać o swoje ciało i kształtować charakter; należy z was brać przykład.

Burmistrz Paweł Hydzik powiedział, że nie ma innej drogi do rozwoju zarówno społecznego jak i ekonomicznego, jak poprzez sport.
– Największe potęgi gospodarki świata są również potęgami sportowymi. Sportowcy to świetni menadżerowie, świetni organizatorzy, przedsiębiorcy. Kiedy zdobędziecie złoto olimpijskie, mistrzostwo świata i zechcecie zakończyć karierę, na pewno świetnie sobie poradzicie. Dajecie dobre wzorce, pokazujecie, że wam się „chce” i że można wiele osiągnąć. Wasza aktywność jest godna naśladowania.

Stypendium otrzymali: Patryk Sawulski, Kamil Rościński, Maciej Czopor, Konstancja Iwańczyk, Viktoria Kozieł, Amanda Gembalik, Michał Ostrowski, Julia Kogut, Mateusz Rogos, Piotr Michalski, Piotr Nałęcki, Jakub Sujkowski, Kacper Cęgiel, Michal Pawłowski, Arkadiusz Borczyk.