Ponad 300 kg śmieci udało się uzbierać grupie „Pozytywnie Zabiegani Sanok”

Ponad 300 kg śmieci udało się uzbierać grupie „Pozytywnie Zabiegani Sanok”

Ponad 300 kg śmieci udało się uzbierać grupie „Pozytywnie Zabiegani Sanok”, podczas sobotniej akcji mającej na celu posprzątanie szlaku turystycznego na Orli Kamień w Sanoku. Szlak ten został wybrany nieprzypadkowo. Jest on bowiem częstym miejscem treningu grupy, a także miejscem rekreacji i wypoczynku wielu Sanoczan i turystów odwiedzających nasze miasto.

Ponad dwudziestoosobowa grupa, razem z dziećmi dzielnie stawiła się w sobotni, jeszcze chłodny poranek na parkingu obok skansenu. Podzielona na dwie grupy udało się w teren. Jedna grupa szła szlakiem od strony ulicy Gajowej, a druga od Studni Królewskiej.
Najwięcej śmieci zalegało tradycyjnie w miejscach wypoczynku zlokalizowanych na szlaku. Wypełnione śmieciami worki trafiły do leśniczówki w Lisznej, której to leśniczy zajmuje się utrzymaniem szlaku. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są niezwykle cenne. Warto dbać bowiem o otaczające nas środowisko oraz dawać przykład najmłodszym. Jednak przede wszystkim warto nie śmiecić.

Kolejna akcja w której będą uczestniczyć przedstawiciele grupy „Pozytywnie Zabiegani Sanok” już za tydzień. Wówczas sprzątane będą brzegi Sanu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękujemy leśniczemu Leśnictwa Liszna, Panu Markowi Wilkowi za pomoc w przeprowadzeniu akcji oraz Instytutowi Medycznemu PWSZ w Sanoku za zapewnienie gumowych rękawiczek, które okazały się niezwykle pomocne w sprzątaniu szlaku.

mn

1 KOMENTARZ

  1. Brawo dla tych co wzieli udzial w tym szlachetnym uczynku !!!!!! (A wstyd ze jeszcze sa ci ktorzy zasmiecaja, dalej brak kultury wsrod niektorych.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj