Śladami Józefa Morawskiego. Wizyta uczennic SP 6 w redakcji „Tygodnika Sanockiego”

Śladami Józefa Morawskiego. Wizyta uczennic SP 6 w redakcji „Tygodnika Sanockiego”

Józef Morawski urodził się w Odrzechowej w 1893 roku. Uczęszczał do c. k. Gimnazjum Męskiego im. Królowej Zofii w Sanoku, które z wyróżnieniem ukończył w roku 1912. Studiował we Lwowie. W roku 1935 został posłem na Sejm RP z listy BBWR z okręgu nr 77 w Sanoku, w skład którego wchodziły obwody wyborcze: sanocki, leski i krośnieński.

O tym i o wielu innych faktach z życia posła Józefa Agatona Morawskiego dowiedzieliśmy się w redakcji od trzech sympatycznych dziewcząt z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku. Odwiedziły nas wraz z opiekunką, nauczycielką historii Ireną Bojarską. Uczennice Anna Malczak i Maja Tomkiewicz ubiegają się o mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Pomaga im Amelia Kopiec. Żeby mandat zdobyć, potrzeba wykazać się zainteresowaniami historycznymi i cierpliwością w odkrywaniu tajemnic Sejmu II Rzeczpospolitej. Dziewczęta mówią, że praca historyka jest pracą detektywa. Odwiedzają miejsca, związane z Józefem Morawskim i gromadzą informacje na jego temat. Mają też za zadanie popularyzować tę wiedzę – stąd ich wizyta w redakcji.

Zapowiedzieliśmy rewizytę – odwiedzimy dziewczyny w ich szkole, porozmawiamy o ich detektywistycznym zaangażowaniu w historię i opiszemy to wszystko w jednym z najbliższych wydań gazety.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj