Wiosna akordeonowa już od 11 kwietnia

Przypominamy, że od 11 kwietnia rozpoczyna się Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa. Wszystkie koncerty odbędą się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. Program znajdą Państwo tutaj: KLIK

W czasie Międzynarodowej Wiosny Akordeonowej wystąpią m.in. Michał Matuszewski, Duet Gajda oraz Krzysztof Polnik, laureat Grand Prix w 20 Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych 2019.

Duet Gajda

Skład: Małgorzata Gajda, Seweryn Gajda

Wiosna akordeonowa już od 11 kwietniaDuet Gajda jest zespołem grającym bardzo zróżnicowaną muzykę. W duecie muzykują od dzieciństwa. Przede wszystkim grają muzykę karpacką, która zawiera zróżnicowane podłoże kultur wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, a są to melodie: łemkowskie, bojkowskie, żydowskie, słowackie, góralskie. Również wykonują muzykę rozrywkową połączoną z muzyką klasyczną oraz filmową. Jak sami mówią: „Gramy muzykę wielogatunkową, żeby chociaż jedna melodia została zapamiętana przez naszego słuchacza”

Koncerty w duecie oraz indywidualne: W Polsce , Stanach Zjednoczonych,, Słowacji, Francji, Rumuni, Włochy, Austria, Ukraina .

Seweryn – laureat konkursów akordeonowych. Jeden z nich to tytuł internetowego mistrza świata w grze na akordeonie z Belgradu (Serbia) 2013.

MICHAŁ MATUSZEWSKI

Pochodzi z małej bieszczadzkiej wsi Myczków (woj. podkarpackie). Przygoda Michała z muzyką rozpoczęła się w dzieciństwie. Talent chłopca odkryła jego babcia. To od niej otrzymał pierwszy instrument – keyboard. Edukację muzyczną rozpoczął u Lilii Różyckiej, nauczycielki muzyki.
Ukończył dwa stopnie szkoły muzycznej w Sanoku w klasie akordeonu. Grę na tym instrumencie doskonalił pod czujnym okiem prof. ośw. Andrzeja Smolika. Gra nie tylko na akordeonie, ale również na fortepianie. Swoją przyszłość wiąże z muzykoterapią, dlatego wybrał studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej w PWSZ Sanok.
Największą popularność zdobył dzięki występowi w programie telewizji POLSAT: Must Be The Music. Tylko Muzyka 11 w 2016 roku. Zachwycone twarze jurorów programu Must Be the Music były wystarczającym dowodem na jego talent. Zaczarował jury i publiczność brawurowym wykonaniem piosenki „Człowieczy los” z repertuaru Anny German. Jego los doprowadził do finału Must Be The Music wraz z Olgą Garstką. W finale zajął II miejsce.
Supportował koncerty gwiazd tj.: Rafała Brzozowskiego; Haliny Frąckowiak; Haliny Kunickiej; Andrzeja Piasecznego; CLEO; Gosi Andrzejewicz. Zagrał improwizację muzyczną do znanej ballady łemkowskiej z Leszkiem Możdżerem.
Śpiewał w zespołach: NiemaGotu, Kraków Gospel Choir, w chórze Światowych Dni Młodzieży. Obecnie gra i śpiewa w zespole VECHI ACUM (weczi akum) wykonującym muzykę bałkańską i żydowską. W 2019 roku uzyskał tytuł OSOBOWOŚĆ ROKU 2018 w plebiscycie zorganizowanym przez gazetę NOWINY.

Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa „Sanok 2019” program i biografie artystów