Miasto przekazało uczniom laptopy

Konkurs Polskiej Agencji Prasowej dla uczniów. Zwycięzca otrzyma 7 tys. zł

Jest jeszcze czas, by zgłosić się do udziału w konkursie „All you need is vote!”. Na uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych czekają nagrody pieniężne. Aby powalczyć o wygraną, trzeba przygotować pracę zachęcającą do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem konkursu jest Polska Agencja Prasowa.

„Za niespełna dwa miesiące w Polsce odbędą się eurowybory. Liczymy na to, że przy tej okazji młodzież pogłębi swoją wiedzę o Parlamencie Europejskim i zmobilizuje dorosłych do wzięcia udziału w majowym głosowaniu” – podkreślają organizatorzy.

Prace konkursowe mogą mieć formę wypowiedzi pisemnej, prezentacji, fotoreportażu wraz z komentarzem lub filmu, przy czym nie może on być dłuższy niż 10 minut. W przypadku filmu dopuszczalna jest praca zespołowa – grupy znajomych, koła zainteresowań czy klasy.
W maju pięcioosobowe jury wyłoni spośród zgłoszonych trzy najlepsze prace. Zwycięzca otrzyma 7000 zł, laureat drugiego miejsca – 4000 zł, a trzeciego – 2000 zł.
Na prace organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2019 r.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.europarlament.pap.pl/konkurs

Pytania można kierować pod adres: europarlament@pap.pl.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Parlament Europejski 2019” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Minister Edukacji Narodowej objęła konkurs patronatem honorowym.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj