Pratt & Whitney Rzeszów zaprasza na wielką przygodę z nauką

Pratt & Whitney Rzeszów zaprasza na wielką przygodę z nauką

Zapraszamy do Pratt &Whitney Rzeszów na ulicę Hetmańska 120, młodych pasjonatów nauki, dzieci ciekawych świata i zachodzących w nim zjawisk. W dniach 20 maja – 13 czerwca w siedzibie firmy odbywać się będzie niezwykła, interaktywna wystawa. W jednej strefie tematycznej można będzie sięgać, „Gdzie nie sięga wzrok” a w drugiej dowiedzieć się „Co słychać?”.

Organizatorem ekspozycji będą Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza

Udział w tym wyjątkowym pod każdym względem wydarzeniu jest bezpłatny, ale mogą w nim uczestniczyć wyłącznie zorganizowane grupy szkolne.
Zapisy dostępne przez profil  https://www.facebook.com/prattwhitneypoland/.

– Projekt ten jest kontynuacją naszych działań w obszarze edukacji naukowo-technicznej skierowanych do młodzieży wszystkich grup wiekowych. Wierzę, że profesjonalnie przygotowane pokazy interaktywne pozostawią w pamięci uczniów nie tylko niezapomniane wrażenia, ale także nową wiedzę – mówi Andrzej Czarnecki – Dyrektor Komunikacji PW Rzeszów, oraz wiceprezes Fundacji Wspierania Edukacji.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gradka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy będzie mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. To dopiero początek podróży po dźwiękach, w którą zabiorą was takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoni niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełni ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska znacznie lepiej i sugestywniej niż niejedna książka do fizyki.

Nasza interaktywna wystawa, to gwarancja doskonałej zabawy i możliwość nauki poprzez doświadczenie, a ta nie ma sobie równych.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj