Przejście graniczne pod Tarnicą będzie otwarte w majówkę

Przejście graniczne pod Tarnicą będzie otwarte w majówkę

Przejście graniczne pod Tarnicą będzie otwarte w majówkę. Jak podaje belsat.eu przejście graniczne pod Tarnicą będzie otwarte w majówkę. Podczas długiego weekendu majowego przed miłośnikami Bieszczad otworzą się nowe możliwości – na południe od Tarnicy będzie tymczasowo działać przejście graniczne Wołosate – Łubnia.

Uwaga! Przejście jest otwarte 1-5.05.2019 od 9.00-18.00.

Część turystów wykorzysta majówkę, by rzucić wszystko i uciec w Bieszczady. Nasz południowo-wschodni koniec Polski od dawna cieszy się dużą popularnością wśród miłośników dzikiej przyrody. Teraz będą mogli zobaczyć także, jak Bieszczady wyglądają za granicą

Oddział Bieszczadzki Straży Granicznej ustala właśnie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem zasady tymczasowego funkcjonowania przejścia granicznego Wołosate – Łubnia na przełęczy Beskid pod Menczyłem. Granicę w Wołosatem można będzie przekroczyć pieszo i rowerem na podstawie ważnego paszportu. Obywatele Ukrainy będą musieli spełnić wszystkie formalności obowiązujące przy wjeździe do strefy Schengen.

Przejście graniczne Wołosate – Łubnia leży na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego po stronie polskiej i Użańskiego Parku Narodowego po stronie ukraińskiej. Z Wołosatego prowadzi do niego droga, która jest ostatnią częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego (z Ustronia w Beskidzie Śląskim).

Inicjatywa umożliwi też krótsze wycieczki – na przykład do zabytkowej cerkwi drewnianej w Łubni.

Ukraińskie Karpaty dla początkujących – poradnik turystyczny Biełsatu: KLIK

Fotogaleria: Lidia Tul-Chmielewska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj