Uczniowie SP nr 4 upamiętnili rocznicę zbrodni katyńskich

Uczniowie SP nr 4 upamiętnili rocznicę zbrodni katyńskich

W tym roku mija 79 rocznica zbrodni katyńskiej. Uczniowie szkoły podstawowej nr 4 w Sanoku pamiętają o ofiarach tej okrutnej zbrodni, która zapisała się krwawo w historii Polski.

 

Polska Golgota Wschodu – Katyń 1940 pamiętamyUczniowie pod kierunkiem Agaty Adamskiej i Edyty Szewczyk przygotowali montaż słowno – muzyczny, który jest dowodem na to, że prawdy nie można rozstrzelać. Patriotyczne wiersze, wspaniałe pieśni oraz moc wzruszeń podczas akademii z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

 

– Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest ku upamiętnieniu rocznicy zbrodni katyńskiej. 13 kwietnia to dzień pamięci tej zbrodni. To krwawa rana w polskiej świadomości narodowej. Zbrodnia ta bowiem nigdy nie została osądzona i ukarana. Aby te krwawe ofiary nie poszły w niepamięć naszym zadaniem jest dbać i pielęgnować tą pamięć – powiedziała Beata Wójtowicz, dyrektorka SP nr 4.

W to patriotyczne święto wpisuje się swym życiem patron szkoły ks. Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski, jeniec Kozielska, cudem ocalały z Katynia. Całe swoje życie poświęcił, aby dać świadectwo prawdzie i upamiętnić ofiary tej zbrodni.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj