Święto flagi. Przedszkolaki z biało-czerwoną

Święto flagi. Przedszkolaki z biało-czerwoną

Jak co roku, pod patronatem Urzędu Miasta Sanoka, sanockie przedszkola uczestniczyły w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

 

 

W uroczystościach wzięli udział podopieczni sanockich przedszkoli, prezentując między innymi swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dzieci odśpiewały Hymn Polski, zatańczyły  poloneza, krakowiaka, polkę. Sanocki Rynek przez ten czas stał się sceną dla radosnych, rozśpiewanych i roztańczonych maluchów. Występom młodziutkich artystów przyglądali się wiceburmistrzowie Paweł Hydzik i Grzegorz Kornecki, sekretarz miasta Bogdan Struś,  przewodniczący Rady Miasta Andrzej Romaniak oraz rodzice, rodzeństwo i dziadkowie przedszkolaków.

Jak podkreślił burmistrz Grzegorz Kornecki, święto, ważne i radosne, przypomina nam o poszanowaniu flagi i jej wyjątkowości, wszak nie zawsze dane nam było swobodnie wywieszać ją publicznie.  Burmistrz powiedział m.in., że ustanowione w 2004 roku święto ma charakter edukacyjny i służy propagowaniu polskich symboli narodowych. Ma przypomnieć Polakom o polskich barwach, historycznym pochodzeniu oraz służyć budowaniu patriotyzmu.

– To ważne święto dla nas, Polaków. Cieszę się, że mojemu synkowi udał się występ,  jestem zadowolona z tego, że mamy święto zupełnie niezwiązane z przypominaniem czyjejś śmierci czy martyrologi. Święto Flagi to święto radości, a takiej spontanicznej radości nam, Polakom trzeba – skomentowała wydarzenie pani Ania, mama Kuby, przedszkolaka występującego na sanockim Rynku.

Występy dzieci: KLIK, KLIK, 

Sama radość na zdjęciach:

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj