Goście burmistrza Tomasza Matuszewskiego: Tomasz Poręba i Piotr Babinetz z wizytą na obiektach sportowych

Stadion „Wierchy” oraz Centrum Rehabilitacji i Sportu to dwie sztandarowe inwestycje Gminy Miasta Sanoka. Pierwsza jest już gotowa, jej uroczyste otwarcie zapowiedziano na 17 maja. Druga zostanie otwarta w czerwcu. Na zaproszenie burmistrza Tomasza Matuszewskiego 14 maja do Sanoka przyjechali Tomasz Poręba, poseł do Parlamentu Europejskiego, oraz Piotr Babinetz, poseł na Sejm RP. Posłowie razem z burmistrzem dokonali przeglądu inwestycji, dofinasowanych m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa nowoczesnego kompleksu basenów była przez lata postulowana przez mieszkańców Sanoka. Stary basen, wybudowany w latach 70. ubiegłego stulecia, przestał spełniać standardy nowoczesnego ośrodka rekreacyjnego, a sąsiednie miejscowości – Ustrzyki Dolne, Lesko, Brzozów – dawno uzupełniły pod tym względem swoją infrastrukturę. Dwa lata temu wbito symboliczną pierwszą łopatę i rozpoczęła się budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu. Dziś w nowoczesnym obiekcie odbył się briefing prasowy z udziałem europosła Tomasza Poręby, posła Piotra Babinetza oraz burmistrza Tomasza Matuszewskiego.

– Pamiętam, jak wiele czasu, zabiegów kosztowało nas – obecnego burmistrza Tomasza Matuszewskiego i poprzedniego burmistrza Tadeusza Piórę, a także posła Piotra Babinetza – aby jak najwięcej środków na ten kompleks sportowo-rekreacyjno-rehabilitacyjny z budżetu państwa pozyskać. Dzisiaj jestem szczęśliwy i dumny, że spotykamy się w pięknym obiekcie, który niebawem zostanie otwarty – mówił Tomasz Poręba. – Spotykam się z państwem, aby podziękować wszystkim, którzy się do powstania tego obiektu przyczynili. Chcę podziękować obecnemu marszałkowi województwa lubelskiego, Jarosławowi Stawiarskiemu, kiedyś wiceministrowi sportu, z którym bardzo blisko współpracowaliśmy. Inwestycja otrzymała blisko 15 mln zł dofinansowania. Jako były sportowiec, były piłkarz, osoba, dla której sport jest bardzo ważny, mogę tylko powiedzieć, że jestem dzisiaj szczęśliwy że przez ostatnie lata udało się bardzo dużo w wymiarze inwestycji w podkarpacki sport zrobić. Kwoty, które na podkarpacki sport zostały przeznaczone, są imponujące. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy z ministrem Bańką o Podkarpaciu i o inwestycjach w sport, to zauważył, że Podkarpacie jest pod tym względem liderem w kraju – tutaj w rozwój sportu zainwestowano ponad 120 mln zł. To są konkretne, wymierne środki.

Burmistrz Tomasz Matuszewski dziękował europoslowi Tomaszowi Porębie i posłowi Piotrowi Babinetzowi, za to, że przyczynili się do tego, że inwestycja strategiczna dla polskiego sportu, jaką jest Centrum Rehabilitacji i Sportu mogła powstać w Sanoku. – Wartość inwestycji sportowych w Sanoku przekroczyła 50 mln złotych. Jak zauważył poseł Piotr Babinetz, dla Sanoka ważny jest rozwój zarówno kultury jak i sportu. Sport otrzymał w Sanoku możliwość rozwoju i wierzę, że kolejne wspólne kroki pokażą, w jakim kierunku Sanok zmierza. Mamy dużo do zrobienia. Dziękuję panom posłom za przybycie i wizytację obiektów, a wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam na uroczyste otwarcie stadionu „Wierchy” 17 maja.

Po briefingu w CRiS goście wraz z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim i dyrektorem MOSiR-u Tomaszem Lasykiem pojechali obejrzeć stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, szykowany do piątkowego oficjalnego otwarcia.