Dzień Dziecka: „Księga lasu na sanockim Rynku

„Księga lasu” to ekologiczna baśń teatralno-muzyczna, której przesłaniem jest poszukiwanie wartości nadających życiu sens i harmonię. Przedstawienie, adresowane zarówno do najmłodszych widzów jak i do ich rodziców, to produkcja Opery Krakowskiej, którą mogły obejrzeć dzieci w dniu swojego święta na sanockim Rynku.

Do umarłego lasu przybywa Drwal Maciej, aby ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Nim to się jednak stanie, Maciej odkrywa tajemnice lasu: choroba Echa, które ochrypło i straciło głos, a las opuściły zwierzęta i ptaki, drzewa zaczęły więdnąć i usychać.

Maciej wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. Podczas przygód z udziałem ostatnich mieszkańców lasu – m.in. pięknego Motyla, Pająka, Pszczół, Zaskrońca, dzielny drwal odnajduje trzy zaczarowane kwiaty i poznaje zaklęte w nich czarodziejskie słowa – klucze do szczęśliwego życia.

Jakie to słowa? Miłość, mądrość i uczciwość. O tym dowiedziały się dzieci, które 1 czerwca przyszły na sanocki Rynek…

Spektakl „Księga lasu” to pierwsza niespodzianka dla najmłodszych sanoczan, zorganizowana pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. 2 czerwca, od godz. 11 czekają na nich na Rynku kolejne…

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj