Jutro w „Tygodniku Sanockim”

Do Sanoka wreszcie zagościło słońce i miejmy nadzieję, że szybko nas nie opuści, a my dzielimy się kolejnym numerem Tygodnika Sanockiego, a co w nim?

Zaczynamy od tematu „Sosenek”. Obiekt w tym roku prawdopodobnie nie zostanie uruchomiony dla turystów, a dlaczego? Obrazujemy obecną sytuację ośrodka, pozwalając czytelnikom na wyciągnięcie własnych wniosków.

W tym numerze Tygodnika pragniemy zwrócić Państwa uwagę na dwa ciekawe wywiady z bardzo utalentowanymi osobami. Jedną z nich jest Mateusz Kulikowski – młody artysta – malarz z Sanoka, który w miniony weekend prezentował swoje najnowsze prace w Księgarni Autorskiej.

Następna rozmowa dotyczyła rękodzieł, które przedstawiła nam Gabriela Gorączko. Opowiedziała skąd czerpie pomysły i co jest w nich niezwykłego, a uwierzcie jest.
Z okazji 25 – lecia partnerstwa miast delegacja z Sanoka odwiedziła Reinhaim. Wyjazd dobiegł końca, a my możemy już przedstawić pełen obraz wizyty. Wraca również „Wywiad z Radnym” i w tym numerze gościmy Panią Wandę Kot.

Z kolei fani literatury będą mogli przeczytać co nie co o Warszawskich Targach Książki, największym czytelniczym wydarzeniu w Polsce.
Biorąc pod uwagę, iż w zeszły weekend obchodziliśmy Dzień Dziecka przygotowaliśmy również artykuły dotyczące tych najmłodszych i ich święta, a działo się! Na Sanockim Rynku, w Łączkach, Ustrzykach Dolnych, a także Akademia Małego Żaka działająca przy PWSZ zapoznała się z micro i macro światem flory. W tym dniu to pogoda obdarzyła wszystkie duże i małe dzieci wyjątkowym prezentem. Było słonecznie i ciepło, co pozwoliło na zrealizowaniu planów organizatorów w 100%.

Nie zabraknie również emocji sportowych, wiemy, że niektórzy czytają gazetę od końca 😉
Ponadto Powiat podpisał umowę na remont m.in. ul. Traugutta w Sanoku, będą utrudnienia w ruchu, ale z pewnością po ukończeniu prac jazda samochodem będzie czystą przyjemnością.

Pragniemy również uspokoić fanów Pani Lidii Tul – Chmielewskiej, do jej cudownych opowieści wrócimy w przyszłym numerze 😉