Dzieci rodzicom - wspaniały koncert w Gagatku

Dzieci rodzicom – wspaniały koncert w Gagatku

Mnóstwo wzruszeń, zabawy oraz uśmiechów na twarzy dzieci i ich rodziców podczas zorganizowanego specjalnego koncertu. Podopieczni Gagatka, jak co roku, przygotowali występy dla swoich rodziców na zakończenie sezonu.

Mija kolejny rok szkolny a wraz z nim Osiedlowy Dom Kultury Gagatek kończy sezon. Przez 10 miesięcy dzieci uczestniczyły w zajęciach: plastycznych, modelarskich oraz tanecznych. To trzy główne sekcje, które odbywają się w kilku grupach wiekowych. 11 czerwca, tradycyjnie, jak co roku został zorganizowany koncert Dzieci Rodzicom. Na scenie wystąpiły zespoły taneczne: grupa Brzdąc, Gagatki, Dreamers oraz Slash. Dzieci składały życzenia swoim rodzicom oraz recytowały wierszyki.

– Bardzo się cieszę, że znajdujecie państwo czas i przyprowadzacie do nas swoje pociechy oraz dziękujemy, że korzystacie z naszej oferty. Każde z prowadzonych przez nas zajęć z pewnością daje dzieciom coś innego. W zależności od swoich zainteresowań dzieci zapisują się do naszych kół – powiedziała Anna Kikta, kierownik Osiedlowego Domu Kultury Gagatek w Sanoku.

Zajęcia plastyczne prowadzi Aneta Rygliszyn. Na jej zajęciach dzieci wykazują się nie lada twórczością, uczą się tworzenia prac oraz wykorzystywania różnych technik, jak również estetyki oraz łączenia barw. Koło modelarskie prowadzone jest przez doświadczonego instruktora modelarstwa Jana Węgrzyńskiego. Jest to jedyna taka modelarnia w Sanoku. Na zajęcia przychodzą głównie chłopcy. Uczestnicy koła „Orlik” współtworzą oraz samodzielnie budują modele rakiet, samolotów i balonów oraz uczestniczą w zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim. Zespoły taneczne składają się zazwyczaj z dziewcząt, chociaż coraz częściej uczestniczą w zajęciach chłopcy.

– Każde koło daje dzieciom coś innego, chociaż mają wiele wspólnych mianowników. Dzieci uczą się obowiązkowości, systematyczności, odpowiedzialności. Nawet jeśli państwa dzieci nie zostaną ani sławną tancerką ani pilotem, czy artystą, ale wszystkiego czego się u nas nauczą z pewnością zaowocuje w przyszłości – dodała kierowniczka.
Rodzicie nie tylko z ciekawością oglądali swoje pociechy, ale zachęcone przez nie chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie oraz tańcach. Po koncercie zostały wręczone dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Została przygotowana wystawa prac koła plastycznego „Tęcza”, modelarskiego „Orlik” oraz „Sztuka dla seniora” i „Mały artysta”.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj