Otylia Swim Tour po raz pierwszy w Sanoku

Otylia Swim Tour po raz pierwszy w Sanoku

W najbliższą sobotę tj. 15 czerwca na sanockim basenie MOSiR po raz pierwszy odbędą się warsztaty Otylii Jędrzejczak, złotej medalistki olimpijskiej z 2004 r. Warto wspomnieć, iż Otylia odwiedziła Sanok 3 lata temu i wtedy też objęła patronem budowę basenu. Podpisano również porozumienie o współpracy. Jednym z projektów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak jest właśnie Swim Tour.

Sanok jest jednym z pięciu miast w którym zostały zorganizowane warsztaty, które polegają na szkoleniu młodych adeptów pływania w czterech pływackich stylach – motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych na pływalniach w całym kraju. By wziąć udział w warsztatach niezbędne były zapisy. Zainteresowanie było ogromne, a lista jest już zamknięta. Finalnie w zajęciach będzie uczestniczyć ponad 100 dzieci w przedziale wiekowym 9-14 lat.

Warsztaty rozpoczną się w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 8:00, gdzie nastąpi rejestracja uczestników. Następnie o godz. 9:00 rozpocznie się oficjalne otwarcie wydarzenia. W harmonogramie zostały przedstawione poszczególne punkty imprezy, a w śród nich organizatorzy przewidzieli wykład z Otylią Jędrzejczak, a także psychologiem i dietetykiem. Podczas gdy dzieci będą ćwiczyć, rodzice zapoznają się z potrzebami swoich pociech. Dowiedzą się jak należycie motywować je do działania, a dietetyk przedstawi w jaki sposób należy karmić dzieci uprawiające sport. Zajęcia zostały podzielone na dwie części. Są to zajęcia praktyczne w wodzie oraz na sali gimnastycznej. Przy takiej ilości uczestników niezbędnym było podzielenie ich na dwie grupy. Pierwsza z nich rozpocznie zajęcia na sali gimnastycznej, zaś druga na basenie. Po przerwie obiadowej nastąpi zamiana – wyjaśnia Aleksandra Milczanowska, pracownik MOSiR w Sanoku i koordynatorka warsztatów.
W związku z Otylia Swim Tour część pływacka (basen sportowy) będzie nieczynna.

esw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj