Adam Kornecki

0
372

Adam Kornecki– Radni Miasta Sanoka VIII kadencji


Adam Kornecki

Przedstawiamy państwu sylwetki radnych VIII kadencji. Cykl „Radni poznajmy ich bliżej” przedstawialiśmy Państwu na łamach „Tygodnika Sanockiego”. Korzystając z nieograniczonej pojemności portalu, sylwetki radnych ukażą się również na stronie Radni Miasta Sanoka VIII kadencji i będą Państwo mieli możliwość zadania pytań radnym.

Adam Kornecki z Prawa i Sprawiedliwości, po raz drugi zasiada w Radzie Miasta Sanoka.

Został pan wybrany na radnego ponownie, dlaczego w tej kadencji również ubiegał się o mandat w Radzie Miasta Sanoka?

Postanowiłem ponownie ubiegać się o mandat radnego miejskiego, ponieważ mieszkańcy bezustannie zgłaszali mi różne problemy. W pierwszej kadencji nie udało się ich wszystkich rozwiązać. W Sanoku jest jeszcze wiele do zrobienia i jest dużo zaległości. Szczególnie dotyczy to rozwoju infrastruktury drogowej. Nie ukrywam, że chciałem również sprawdzić, jak mieszkańcy ocenią moją pracę po pierwszej kadencji oraz jaka będzie ich opinia. Otrzymałem bardzo dużą liczbę głosów, za co jestem niezmiernie wdzięczny swoim wyborcom. Nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, jednak mobilizuje mnie on do dalszej pracy, a czas pokaże, jaka będzie obecna kadencja.

Pański okręg wyborczy obejmuje Dąbrówkę, Śródmieście oraz Zatorze, co chciałby pan zrobić dla mieszkańców tych dzielnic?

Jestem przede wszystkim radnym miejskim, pragnę działać na rzecz całego miasta. Jednak są istotne sprawy jak chociażby na Dąbrówce, które zgłaszają do mnie mieszkańcy. Nie możemy powiedzieć, że to, co udało się zrobić do tej pory, jest wystarczające, musimy kontynuować naszą pracę. Nadal jest wiele nieutwardzonych dróg lub zrobionych z płyt betonowych, które ludzi robili w czynie społecznym jeszcze w poprzednim ustroju. Mieszkańcy także w tej kwestii zgłaszają swoje obawy. Twierdzą, że jest niebezpiecznie, brakuje oświetlenia i chodników szczególnie w okolicy ulicy Konopnickiej czy Okulickiego. Dąbrówka to również problem z budynkiem biblioteki, przedszkola czy rady dzielnicy. Wymagają one natychmiastowego remontu i rozbudowy. Zwłaszcza budynek Rady Dzielnicy Dąbrówka nie przystoi do obecnych realiów. Nie ma tam parkingu, a cała infrastruktura jest niedostosowana. Dlatego poczyniłem starania, aby lokal wyborczy w poprzednich wyborach ulokować w Centrum Handlowym Panorama. Otrzymałem wiele pozytywnych sygnałów, że miejsce to zostało słusznie wybrane, ponieważ jego położenie oraz warunki umożliwiły sprawne przeprowadzenie głosowania. Osoby niepełnosprawne i starsze bez problemu oddały swój głos. Na Dąbrówce nie mamy nie wiadomo jakich oczekiwań. Pragniemy, by zostały rozwiane przyziemne sprawy, które przeszkadzają w codziennym życiu. Trudno się cieszyć z wielkich inwestycji, jeżeli w najbliższym otoczeniu nie jest tak, jak by tego chcieli mieszkańcy.

Co udało się zrealizować w poprzedniej kadencji?

W pierwszej kadencji udało się zrealizować wiele inwestycji: baseny, dworzec multimodalny, wyremontować Wierchy, ciąg dróg od ulicy: Dąbrowieckiej, Zamenhofa, Norwida, Kasprowicza, Staffa i Prusa oraz wiele innych ulic. Rozpoczęto również budowę obwodnicy miasta. Wybudowano kolektory kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Niedawno odbył się przetarg i Firma Strabag przeprowadzi remont ulicy Krakowskiej oraz Rymanowskiej. Mieszkańcy od lat borykają się z problemami, jakie występują na tych ulicach. Dziury w drogach, kiepskie chodniki. Bardzo ważną inicjatywą oraz przedsięwzięciem było opracowanie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m. Sanoka, tak aby uzyskać tereny pod inwestycje. Dzięki temu w mieście mogą powstać nowe zakłady pracy. Sanok musi rozwijać się pod względem gospodarczym. Właśnie taki obszar wskazałem na południe od obwodnicy w rejonie ul. Konopnickiej. W tym miejscu jest planowana strefa pod usługi, produkcje i handel. Sami przedsiębiorcy nieraz zwracali się do mnie i mówili, że chcieliby rozbudować swoje firmy, jednak nie ma odpowiedniego terenu.

Plany i pomysły na usprawnienie funkcjonowania miasta?

W Sanoku mamy tereny pod budownictwo jednorodzinne, jednak związane z budową zakładów pracy jest zdecydowanie gorzej. W niektórych dzielnicach jest możliwość ulokowania firm, jednak często sami mieszkańcy wyrażaj swój sprzeciw. Również oczekuję, aby po uzyskaniu dofinansowania na kolejny ciąg ulic: Piastowska, Pomorska oraz 1000-lecia zostały wyremontowane. To drogi osiedlowe, niestety, wielu kierowców, chcąc uniknąć korków, przejeżdża tymi ulicami, co stwarza niebezpieczeństwo. Na Cmentarzu Południowym powinna zostać wybudowana kaplica. Pogrzeby przeważnie odbywają się popołudniu, wówczas tworzą się korki i kondukty żałobne mają problem z dojazdem z Cmentarza Centralnego. Ze względu na słabą komunikację, brak chodnika, ale przede wszystkim kaplicy ludzie nie decydują się pochować swoich bliskich na Cmentarzu Południowym. Co prawda w poprzedniej kadencji udało się poszerzyć parking, jednak to wciąż za mało, bowiem gdy jest dzień Wszystkich Świętych odwiedzający groby mają problem z zaparkowaniem samochodu oraz z dojazdem.

Kim jest Adam Kornecki?

Na co dzień jestem pracownikiem firmy Autosan. Interesuje się gospodarką, sportem, ekonomią, historią, szczególnie z okresu II wojny światowej oraz powojenną. W wolnym czasie lubię majsterkować. Niestety, na wiele pasji i zainteresowań w codziennym życiu brakuje czasu. Mam nadzieję, że uda się w końcu to zmienić i wyruszyć w góry.

Rozmawiała Dominika Czerwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj