Zaproszenie dla twórców rękodzieła

Zaproszenie dla twórców rękodzieła

 

Nie tylko w pracowniach

W Sanoku istnieje wiele pracowni rękodzieła. Powstają w nich ikony, ozdoby z drewna, metalu, biżuteria i wiele innych oryginalnych przedmiotów, nie do kupienia w wielko powierzchniowych sklepach. Sanoczanie do nich trafią, ale może warto pokazać je turystom? Drewniane obiekty, rozstawione na Rynku mają służyć promocji lokalnego rękodzieła.

Drewniane stragany, nazywane przez jednych „budkami” lub „domkami”, przez innych postrzegane jako mało efektowne „budy”, to pomysł poprzedniej ekipy zajmującej się promocją miasta. Zamówiono ponad dwadzieścia takich obiektów, a za ich wykonanie zapłacono okrągłą sumę z miejskiego budżetu, przy akceptacji Rady Miasta. Powód? Podobno ogromne zapotrzebowanie na stoiska podczas jarmarków (sic!). Jarmark odbywa się raz w roku w wakacje – po co taka inwestycja?

Czytelnicy pytają: skąd owe „budki” na Rynku, komu i czemu mają służyć?

Budki obecna ekipa przejęła z tak zwanym dobrodziejstwem inwentarza. Skoro są i skoro poniesione zostały niemałe koszty, postanowiono je wykorzystać dla promocji lokalnego rękodzieła. Na stronie internetowej urzędu oraz w mediach społecznościowych – m.in. na oficjalnym profilu Burmistrza Miasta Sanoka pojawiło się zaproszenie, adresowane do rękodzielników: jeżeli chcą skorzystać z drewnianych „domków” i zaprezentować swoją twórczość, mogą to zrobić w okresie od 19 lipca do 8 sierpnia. 10 i 11 sierpnia odbędzie się Jarmark Ikon, ten rządzi się nieco odmiennymi prawami.

„Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny – 134652867” – czytamy na stronie internetowej urzędu miasta.

Czy sanoccy rękodzielnicy skorzystają z zaproszenia, okaże się już w najbliższy weekend.
ab/dcz

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ile te budki kosztowały.
    Niemniej wybierzemy się rękodzieło pooglądać i wstąpimy na najlepsze gofry w Sanoku!

  2. Przerobic fontanne. wywalic tego potwora iz robic taka jaka jest w rzeszowie albo w brzozowie, taka z ziemi, co dzieci sie moga w niej bawic,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj