Trwają prace nad zabezpieczeniem osuwiska poniżej Rynku

100 tysięcy złotych dla PWSZ w Sanoku!

Zarząd województwa przyznał dotacje na inwestycje związane z prowadzeniem działalności statutowej siedmiu podkarpackim uczelniom. Stosowne dokumenty podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz przedstawiciele władz uczelni.

Wśród nich nie mogło zabraknąć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dotację na kwotę 100 tysięcy złotych odebrała Rektor Uczelni dr hab. Elżbieta Cipora .

Uczelnia przeznaczy kwotę dotacji na zakup mineralizatora mikrofalowego. Urządzenie umożliwi kształcenie praktyczne na kierunku gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.

Program wsparcia działalności podkarpackich uczelni to efekt prowadzonej od kilku lat polityki samorządu województwa. Środki mają trafiać m.in. na projekty związane uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej, uwzględniającej aktualne warunki na rynku pracy. O tym mówił dziś w trakcie konferencji marszałek Władysław Ortyl.

– Podpisane dziś umowy mają dla nas duże znaczenie. Część z tych środków trafia na projekty i zadania, które wspierają kształcenie w zawodach poszukiwanych w województwie podkarpackim. Realizowany od wielu lat program pomocy podkarpackim uczelniom będzie kontynuowany – za
pewnił marszałek Władysław Ortyl .

Władzom uczelni pogratulował także wicemarszałek Piotr Pilch

– Specjalnie powołana komisja wybrała do dofinansowania najlepsze wnioski. Serdecznie państwu gratuluję. Cieszy fakt, że środki otrzymają zarówno państwowe uczelnie jak i państwowe szkoły zawodowe. Nam zależy na tym, aby podkarpacka młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach, na dobrych uczelniach – a do tych zaliczamy wszystkie podkarpackie placówki – nie ukrywał radości wicemarszałek Piotr Pilch .

fot. Michał Mielniczuk

tekst Michał Mielniczuk/PWSZ w Sanoku
Biuro Prasowe UMWP

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj